Yağlı ciltler için maske tarifleri

 Cilt bakımı tüm kadınlar için çok önemli özellikle yüz bölgesinin bakımı için bazen hem paranız hemde zamanınızı boşa harcıyor olabilirsiniz. Evde doğal ve kolay buluna bilecek malzemelerden yaptığınız bakım kürleri daha faydalı olabilir.

Yağlı ciltler için evde maske yaparken mutlaka kullanmanızı tavsiye ettiğimiz doğal ve sağlıklı malzemeler var. Yağlı ciltlerde sivilce sorunu sıkça görülür bu yüzden maske yaparken mutlaka sivilce oluşumuna zemin oluşturacak malzemelerden uzak durmanız gerekli.

 

Cilt bakımda kullanılan malzemeler

1 – Limon 

limon-ile-cilt-bakimi Limon içinde bulundurduğu C vitamini sayesinde bağışıklık sisteminize destek olurken aynı zamanda ciltteki fazla yağı alabiliyor. Limonu direk cildinize uygulamak uygun olamasa da yaptığınız cilt bakımı maskelerinin içine bir kaç damla eklemeniz ya da papatya çayına damlatıp cildinizin yağlı olduğu günlerde uygulamanın çok faydasını göreceksiniz.

 

2 – Bal

bal-ile-cilt-bakimiBal hem hazır hemde evde yapılan cilt maskelerinin hemen hemen hepsinde yer alıyor. Bal cildinizde oluşan yağlanmayı anında hafiflemesine yardımcı olabilir. Bal yüzünüze uygularken size tavsiyemiz çok az yağsız süt ya da yoğur ile 1 kaşık kadar balı ve 1 kaşık unu karıştırarak yapacağınız macunu yüzünüze sürmeniz yağlanmayı anında azaltacaktır.

 

3 – Karbonat

karbonat-ile-cilt-bakimi Karbonat özellikle sivilce lekeleri temizlemede içinde bulunan antiseptik ve anti inflamatuar ile yardımcı olacaktır. Ayrıca Ph değerini koruyacak, cildinizdeki yağlanmayı dengeleyecektir.  Etkili bir bileşen olan karbonatı yüzünüze uygularken, 1 kaşık karbonat içine bir kaç damla limon damlatarak uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduğunda ise soğuk su ile temizleyin.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın