Vazelinin faydaları !

Vazelin yoğun yapısı yüzünden cilt bakımı konusunda çok fazla kullanılmaz. Vazelin kışın oluşan çatlaklarda ve günlük hayatta bir çok sebep yüzünden tercih edilen ve sıkça kullanılan bir kremdir.  Vazelin temizlikten bakıma bir çok konuda size yardımcı olacak bir tabiri caiz ise nimettir.

Vazelin nerelerde kullanılır

Deri kıyafet temizliği

Vazelin kullanarak deri kıyafetlerinizin temizliğini ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Uygulaması oldukça basit olan bu yöntemde öncelikle bezi sıcak bir su ile ıslattıktan sonra biraz vazelin sürerek kirli ya da parlatmak istediğiniz bölgeye uygulayın.

Dudak koruması ve bakımı

Vazelin çok etkin bir dudak koruyucusudur. Dudak çatlaması engellemekle beraber vazelin ile vişneli toz içeceği bir kapta karıştırarak çok güzel ve doğal bir parlatıcıya sahip olabilirsiniz.

Boyadan korunma

Saç boyarken cildinize leke bırakan boya herkes için büyük bir sorun. Bu sorunu engellemek için yapmanız gereken vazelini boya bulaşmasını istemediğiniz yerlere sürmek böylece vazelin sizi boyadan kurtaracaktır.

Ayak bakımı

Ayağınızın güzel görünmesini istiyorsunuz ve vaktiniz yok. Tek yapmanız gereken vazelini bir kağıt peçeteye sürüp güzelce ayağınıza sürmek.

Kuru topuklar için vazelini bolca uyguladıktan sonra çorabınızı giyin ve bunu haftada bir kaç kez tekrarlayın. Daha sonra ponza taşı ile kuru deriyi temizleyin ve bebek ayaklarına sahip olun.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın