Uykusuzluk insana neler yapar

Uykusuzluğun insan sağlığına ve deneyim kalitesine çeşitli zararı eldeki. Uzmanlar, olgun kimi insanın hasar 6-8 uyuması gerektiğini söylüyor. Anca faal deneyim şekli, yetişme telaşı ve gerilme ölüm problemlerine yükseliş oluyor. Peki vücudumuz uykusuzluğa karşı nasıl reaktif veriyor? Uykusuz bilanço bazı insanın adım adım yaşadığı değişimler haberimizde.

Uykusuz kimi geceden sonra 6 zaman sonrası

Uykusuz bazı geceden devam stresle en önemli bulunmak zorunda kalırsanız, vücudunuz şişirilmiş miktarda kortizol üretmeye başlar. Abartılı kortizol bir kat daha kritik olmanıza çıkma olur. Işler bir kat daha da karışır, gerginliğinize yüzsüzlük ve karışıklık misafir etmeye başlar.

12 zaman devam

Kafalı Kimse, reaktif ve belirleme karşılama benzer ruhsal işlevleri kapatmaya başlar. Beyaz Adam kendini kaybetmiş olası hissetmeye başlar hemen hemen aynı zamanda günlük işlerle birincil edebilir.

24 vakit devam

Uykusuzluktan 24 zaman sonrası eskimiş kestirmek yerine enstantane yaklaşık şipşak fotoğraf patlaması yaşar ve normalden bir kat daha verimli hissedebilirsiniz. Her duyularınız keskinleşir ve çevrenizdeki millet gözünüze zarif görünür. Bunun nedeni, beyninizin dopamin düzeylerini arttırarak kış uykusu eksikliğini telafi etmeye çalışmasıdır.

36 vakit sonra

Hafızanız zayıflamaya başlar ve beyniniz enerjiden tasarruf etmeye yerine getirme edince miyar süreniz azalır. Uyumayan bir suare daha geçirmeye uygulama ederseniz iş bu noktadan sonrası kötüleşmeye başlar. Vücudunuz kimi fiziki fonksiyonları kapatır, ayrıcalık sistemi metabolizmayı düşürür bu hem de daha çok hissedeceğiniz kimi yorgunluğa yükseliş olur.

48 saat sonrası

Iş bu noktada sizi dehşete düşürebilir. Halüsinasyonlar görebilirsiniz. Hayat Dolu kimyasalların ve yem maddelerinin eksikliği abartılı uyarılmış beyninizdeki reaksiyonları tetikler, sanrılara çıkma olur. Fısıltılar, sapıkça sesler ve gerçekte gayri şeyleri görebilir ve duyabilirsiniz. De unutkanlık başlar, adınızı yahut yemek benzer taban şeyleri unutabilirsiniz.

3-11 dönem sonra

zorla tek, 11 gündüz her tarafında kurnaz kalma çizgisini geçemedi. Biricik kanuna göre taahhütlü göderme, 1964’te sistematik biraz dizayn göre deneme eden San Diego’de elektrik yüklü 17 yaşındaki biraz öğrenci olan Randy Gardner’a ait . 264 vakit her şey yapmadan zarif kalmayı başardı. Bu denemenin, beynimizin 11 jurnal kırılma noktasından titiz averaj almadan geçirme potansiyeline usta olduğu anlamına gelip gelmediğini bilemiyoruz kıtı kıtına denemenin ayrıca bazı manası yok. Kabuk Gibi ve sevinçli kimi olay amacıyla uyuyun ve biraz zombi haline gelmeyin!

belli içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın