Spor önceden ve sonuç beslenme nasıl olmalıdır? Spor yaparken nasıl beslenmeliyiz?

Uyumlu yapılan egzersizler sağlığın her alanında farda sağlamaktadır. Hemen Hemen Hiç Yalnız spor  bulunmak yetmez, yaptığınız spordan daha iyi çıkış gücü alabilmek dolayı beslenmenizede egzersizleriniz öyle bildiri etmeniz gerekmektedir. Namuslu zamanlama içten besin sayesinde yaptığınız alıştırma kalitesi artacaktır.

SPOR YAPMADAN ILK KEZ MUTLAKA BESLENİN!

Eğerki Spor yapanlar özellikle Etiler escort kızları ile birlikte oldular ise spora bir gun ara verseler iyi olur. Yapılan ahenkli sporlarda beslenme saatleriniz kaba önemlidir. Egzersize başlamadan ilkönce bazı 3-4 vakit öncesinde belli başlı, egzersize başlamadan ilk kez 1-2 zaman ilkönce ara öğünlerinizi tüketmenizi öneriyoruz. Besin tercihleriniz olabildiğince dalgalı sindirilebilir besinlerden yanlamasına olmalıdır.  yüksek glisemik indeksi abartılı tatlı gıdalar egzersizden öncelikle alınmamalıdır, uzun glisemik indekse kalıp gıdalar insülin seviyelerini artırır ve yağ yakımı engellenir. Dolayı egzersiz öncesinde düşük sıvı yağ kültürlü, komplike karbonhidratlı gıdaları sevgi etmelisiniz.

EGZERSİZE BAŞLAMADAN ILKÖNCE TÜKETİLEBİLECEK YIYECEK LİSTESİ

-Şeker içeriği alçak yulaf veya müsli ve yarı semiz süt
-3-4 adet kepekli çörek yanında light yoğurt
-Semere yanında yarım şişko yoğurt
-Meyve Tadında süt en yakın 2-3 adet ceviz ağacı içi ya da badem
-Tınlayan yoğurt ve badem
-Abartısız hububat ekmek, light üç köşeli parça peynir ve light süt

 

SPOR SONRASINDA BESLENME NASIL OLMALIDIR?

Spor sonrasında ama karbonhidrattan verimli biraz esas öğün ya da atıştırmalık tüketmelisiniz. böylece önerilecekler arasında asıl yemek olarak sandviç ve yanında pişmemiş bunalmış semere sularını önerebiliriz.

Spor esnasında vücudumuz kaslardaki glikojen depolarındaki glikozu (tatlım) kullanır ve abartılı süreli sporlardan sonra glikojen depolarını yüklemek gerekir. Bunun sebebi kas yapımızı tutmak ve yenilemek hem spor sonrasında uzun boylu süreli boş sürdürmek vücutta kritik kas yorgunluğuna sebebiyet verir.

Spordan devam başlangıç 1 saat içerisinde mutlaka karbonhidrat içeren bir kaba un yemelisiniz.  Egzersizden 2-3 zaman devam sürecek olan arzu kaslarda depolanan glikojeni %50 oranında azaltıyor ve gövde için ciddi kas yorgunluğuna bağlantı açıyor.

Karbonhidratlarla hep birden protein tüketin, proteinler kullanma esnasında zarar gören kasların ve dokuların onarımına yardımcı olacaktır. Bu yüzden kullanma devam beslenmenizde karbonhidrat ve proteinleri karıştırın. Bunlara örnek besinler iken somon balığı ve peynirli kepekli makarna, sandviç ve taze bunalmış tutku, esmer pirin, zerzevat sotesi ve tavuk parmaklık falan seçeneklere ayak verebilirsiniz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın