Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ciltte bulunan siyah noktalar, dış görünüşü olumsuz anlamda etkileyen problemlerin başında gelmektedir. Yüzdeki ph değerinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilen siyah noktalar, hormon bozuklukları neticesinde veya güneş ışığına fazla maruz kalma durumlarında da ortaya çıkabilmekte. Tüm bunların yanı sıra; uyku düzensizliği, stres ve ilaç tüketimi de tetikleyici faktörler arasında yer alıyor.

Yüzde ortaya çıkan siyah noktalara çözüm olarak pek çok yöntem bulunuyor. Doğal tedavi yöntemleri sayesinde, cildinizdeki siyah nokta problemlerinden kolaylıkla kurtulabilmeniz mümkün hale geliyor.

Doğal siyah nokta maskesi
Doğal siyah nokta maskesi

Peynir Altı Suyu Maskesi

Cildin doğal güzelliğine, siyah noktalardan arınarak kavuşabilmesindeki en çok ön plana çıkanlardan biri peynir altı suyudur. Ciltteki solgunluğu azaltıyor olmasıyla beraber yüzü ölü hücrelerden temizler.

4 kaşık peynir altı suyu ve 2 kaşık taze domates suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın ve yüzünüzde 20 dakikaya kadar bekletin. Yüzünüzde bekletmenizin ardından karışımı bol suyla temizleyin.

Elma Maskesi

Kimyasallardan oluşan yüz maskelerinden çok daha etkili bir siyah nokta temizleme yöntemi olan elma ile cildinizi besleyeceksiniz.

1 elma, 2 kaşık kadar bal ve 1 kaşık şeker maske için gerekli olan malzemeler. Öncelikle elmaları soyun ve dilimler haline getirin. Ardından mikser yardımıyla parçalayın. Sonrasında bal ve şekeri ilave ederek iyice karıştırın. Karışımın kıvama gelmesinin ardından yüzünüze yavaşça, masaj yapacak şekilde uygulayın ve 10 dakika kadar beklettikten sonra temizleyin.

Soğan Maskesi

Soğan, içerdiği maddelerle birlikte siyah noktalarla savaşmanızda oldukça büyük bir öneme sahiptir. Cildinize soğan maskesini uygulamanızla birlikte siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yarım soğan ve 2,5 kaşık kadar bal maske için gerekli olan malzemeler. İlk olarak soğanı ezin ve bal ile karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra maske olarak yüzünüze uygulayın. 30 dakika kadar bekletmenizin ardından bol suyla temizleyin.

Papaya Maskesi

İçerdiği enzimlerle birlikte papaya, son derece iyi bir cilt bakımını gerçekleştirmenize olanak sağlar ve siyah nokta arındırıcı özelliğe sahiptir.

1 dilim papaya, 2 kaşık kadar bal ve 1 tatlı kaşığı kadar şeker maske için gerekli olan malzemeler. Papayayı öncelikle ezin ve şekerle karıştırmanızın ardından üzerine bal ilave edin. Maskeyi siyah nokta olan bölgeye sürerek 15 dakika süresince bekletin ve ardından durulayarak temizleyin.

Bir önceki makalemiz olan ”Sağlıklı ve Hızlı Zayıflama Yöntemleri” göz atmanızı rica ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

1 thought on “Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Bir cevap yazın