Sırttaki sivilce nasıl geçer ?

Sivilce nerede olursa olsun insanlar için rahatsız edici oluyor. Fakat sırtınızda bulunan sivilceler tam anlamıyla eziyet oluyor.  Bu sivilcelerle başa çıkmanın çok basit ve etkili yolları var. Bu yazımızda bu yolları sizinle paylaşacağız.

 Sivilce nedir nasıl çıkar ? 

Sivilce konusunda daha önce sitemizde uzunca bir yazı paylaşmıştık. Hemen ” Doğal yollarla sivilceden kurtulma ” isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

 Sırttaki sivilceden nasıl kurtulurum ?

Saçlarınızı toplayın !

 Terlemeyi engellemek için mutlaka saçlarınızı toplayın ve sırtınıza yapışmasını engelleyin.

Doğru deterjan kullanımı !

 Doğru çamaşır deterjanı seçmeniz hem cilt koruması hemde sivilceden kurtulmak için önemli bir etken olacaktır. İçerisinde parfüm ve koku barındıran deterjanlar hassas cilt yapılarında irritasyona neden olabilir. Deterjan seçimini doğru yapmaya özen gösterin ve istikrarı sağlayın sık sık deterjan değiştirmekten kaçının.

Spordan sonra hemen duş alın !

Spor yaparken vücudun dışarı attığı toksinlerin tekrar vücut ile birleşmesini istemiyor iseniz hiç vakit kaybetmeden duş almanız çok önemli.

 Bol giyinin !

Çok vücuda yapışacak giysiler seçmeniz terin tekrar vücuda geçmesine neden olur. Bu yüzden bol bol giyinin ve gün içinde iç çamaşırı değiştirmeye özen gösterin. Özellikle sütyeni günde bir kere mutlaka değiştirmeniz çok etkili olacaktır.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın