Sinüzit ağrılarından hızlı kurtulma papatya kürü

Sinüzit neden olur?

 Sinüzit kelimesinin kökü sinüslerden gelmektedir. Sinüs, burun ve göz civarındaki kemiklerin içindeki boşluğa denir.  Bu boşlukların burun içine açılan taraflarının tıkanmasına ve iltihaplanmasına ”sinüzit” denir. İki çeşit sinüzit şekli bulunmaktadır akut ve kronik ” müzmin” sinüzit şekilleri.

Sinüzit nasıl anlaşılır?

Akut sinüzit belirtileri nelerdir? 

– Burun tıkanıklığı
– Sarı, yeşil burun akıntısı yada burun kanaması.
– Diş ağrısı gibi his edilen yanak ağrısı.
– Göz kapakları ve çevresinde ağrılar.
– Nadiren öksürük ve ateşlenme.
– Öne eğildiğinde artan yüz ve baş ağrısı.
– Kötü ve aşırı ağız kokusu.

Kronik sinüzit belirtileri nelerdir? ( Kronik sinüzit belirtileri 3 aydan uzun süre sürebilir.)

– Koyu burun akıntısı.
– Genizde akıntı.
– Geceleri aşırı öksürük.
– Burun tıkanıklığı.
– Koku almakta aşırı zorluk çekme. 

Sinüzit için çözüm; ;Papatya kürü

Kaynama noktasına erişmiş bur tencere suyun içine 3 yemek kaşığı kuru kır papatyası atıyoruz. 2 Dakika kadar daha kaynatıp altını kapatarak uygun bir yere alıyoruz. Başınıza havluyu alıp yüzünüzü tencereye eğerek buharla temasımızı arttırıyoruz. Buharı burnumuzdan alıp vererek 5 dakika uyguluyoruz.

Günde 2 kez yarım saat ara ile papatya kürünü uygulayarak kısa sürede sinüzit rahatsızlığına çözüm bulabilirsiniz. Papatya tedavisi burun akıntısı geldiği zaman 3 gün kadar ara vermeniz çok önemlidir. Papatya kürü işe yaraması için en az 2 hafta günde 2 defa uygun şekilde uygulamanız gerekli.

Papatya ile sinüzit tedavisi yaparken mutlaka doğal kır papatyası gereklidir. Doğal şekilde toplanmış ve kurutulmuş olması en önemli etkendir. Papatya kürü bırakıldığı zaman sinüzit tekrarlana bilir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın