Sıcak havlu masajı

 Göz yorgunluğu çağımızda sıkça rastlanan bir rahatsızlık. Farklı nedenler yüzünden gün içinde göz yorgunluğu sıkıntısı çeken bir çok insan var. Bu yazımızda sizin için göz yorgunluğu konusunda oldukça etkili bir yöntemi sizlere tanıtacağız. Yöntemi uyguladığınız andan itibaren rahatlamayı his edeceksiniz.

İşte sıcak havlu masajı ; Çok zahmetsiz ve bir o kadarda etkili olan bu yöntemi belkide sıkça duymuşsunuzdur. Sıcak havlu mesajını göz kapaklarınıza bir kaç dakika uyguladığınızda rahatlamayı anında his edeceğiniz kadar etkili bir yöntemdir. Peki sıcak havlu masajı nasıl uygulanır diyenleri duyabilir gibiyim işte cevabı aşağıda.

Sıcak havlu masajı uygulanışı ; Adından da anlaşıldığı üzere sıcak havlu masajı temiz bir havlu ile uygulanır. Havlunun temiz olması oldukça önemli bir kural. Havluyu ısıtmaya başlayalım ve orta derece ısındığını düşündüğümüz anda ısıtmayı bırakalım. Havluyu yüzünüze sererek gözlerinizi kapatın. Parmaklarınızı kullanarak sıcak havlu ile göz kapaklarınıza hafifçe masaj yapın. Havlu soğuduğunda masaj bitmiş demektir ve rahatlamayı hemen his edeceksiniz.

–  Havluyu kesinlikle orta dereceden fazla ısıtmanızı tavsiye etmeyiz. Çok ısınmamasına dikkat etmeniz gerekir.
–  Masajı uygularken göz kapaklarınız mutlaka kapalı olmalı ve masaj göz kapakları üzerine hafifçe uygulanmalı.
–  Eğer şikayetleriniz ve göz yorgunluğunuz devam edecek olursa mutlaka bir göz hekimine vakit kaybetmeden gözükmeniz önemli.
–  Uygulamayı günde en fazla 1 kez gerçekleştirin. Bu uygulama sadece nadiren görülen ve basit göz yorgunlukların da işe yaramaktadır.

Bu uygulamayı uyarıları göz önünde bulundurarak haftada en fazla 2 ve ya 3 kere uygulamanızı tavsiye ederiz. Eğer göz yorgunluğu şikayetiniz devam edecek olursa mutlaka bir göz hekimine başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın