Salatalık İle Sivilcelere Kalıcı Çözüm

Salatalık, cilt için besleyici bir ürün olmasıyla birlikte özellikle sivilce sorununa doğal bir çözüm olarak da kullanılabilir. Ciltteki sivilcelerden kurtulabilmeyi sağlayan salatalık aynı zamanda sivilcelerden dolayı oluşan tahrişi de yumuşatan özelliğe sahiptir.

Özellikle ergenlik döneminde yoğun olarak baş gösteren sivilceler ile mücadele edebilmek adına salatalık son derece etkili bir doğal çözüm olmasıyla beraber evde de kolaylıkla hazırlanabilir. Salatalık, sivilce ile baş etmede sadece tek bir yöntem ile kullanılma zorunluluğuna sahip değildir. Birden fazla şekilde, farklı maskeler olarak salatalığın ciltte kullanımı tercih edilebilir.

Cilt bakımı maskesi, salatalık
Cilt bakımı maskesi, salatalık

Salatalık ile Yapılabilecek Maskeler

1.Salatalık Maskesi

1 adet salatalık, maske için yeterli malzeme olacaktır.

1 adet salatalığı, kabuklarıyla birlikte katı meyve sıkacağında suyunu verene kadar sıkın. Salatalığın suyunu pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. Pamuk, salatalık suyunu emdiğinden dolayı cildinize hafif bir şekilde uygulayabilmenize de olanak sağlayacaktır. Cildinizdeki gözeneklerin temizlenmesinde oldukça etkili olan bu yöntemle birlikte, cildin üst katmanında biriken yağ tabakası da temizlenir. Rahat nefes alan ciltteki sivilce sorunu, düzenli olarak uygulanacak bu yöntemle tamamen çözülür.

2.Salatalık Maskesi

1 adet salatalık, 5-6 adet buz

1 adet salatalığı dilimleyin ve bir kap içerisine koyun. Aynı kaba buz parçalarını da ekleyerek salatalık dilimlerini soğuk hale getirin. Buz gibi soğuk olan salatalık dilimlerini sivilce bulunan bölgelere uygulayın ve 12-15 dakika süresince bekleyin. Beklemenizin ardından salatalık dilimlerini alın. Haftada 2-3 kez uygulanabilecek bu yöntemle birlikte cildiniz tazelenecektir.

3.Salatalık Maskesi

1 adet salatalık, 1 kaşık limon suyu, 1 çay kaşığı kadar nane ve 1 yumurta akı

Tüm malzemeleri bir blender içerisine koyun ve iyice karıştırın. Malzemelerin tamamı iç içe geçtikten sonra kıvama geleceklerdir. Karışımın hazır olduğunu gördükten sonra 10-12 dakika kadar buzdolabına koyarak bekletin. Soğuyan karışımı cildinize yavaş yavaş uygulayın ve cildinizde 10 dakika süresince bekletin. Cildinizde bekleyen maskeyi önce sıcak sonra da soğuk suyla yıkayın. Haftada düzenli olarak 2 kez uygulayabileceğiniz maskeyle sivilce sorununa kalıcı olarak çözüm bulabilirsiniz. Ciltteki sivilceleri arındıran maske aynı zamanda cildi germesiyle birlikte genç ve dinamik bir görünümü de beraberinde getiriyor.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın