Renkler kişiliğimizi nasıl etkiliyor

21 Mart Mizaç Canlılık Günü biz hem de renklerin dilinden ve hayatımızda olan etkilerinden bahsettik.

Renkler daha insanların olay dünyasında değil, hep canlıların dünyasında önemli yaklaşık temas arabulucu, anlamlandırılmış biraz gruptur.Renkler insanların tecrübe dünyasını şekillendiren ve etkileyen zorunlu biraz eleman iken karşımıza çıkmaktadır.Mesela gittiğiniz amma mekanda daha fazla mevsim geçirme isteğiniz oradaki renkler bütününden belki. yoksa havanın güzelliğine dolayı hem kişi daha aldatıcı canlı yahut içten ve muğlak renkler kullanır.

Kızgın

Canlılık ve dinamizmle bağıntılı biraz renktir. Maddi ataklığı ve aşırı hassas bağlamda de kimi işi kanının son damlasına kadar kesin ve azimli biraz şekilde götürme isteği vardır. İnsanların fazla animatör, hizipçi ve ilginç amma etkiye sahiptir. Fazla bakıldığında eğer gerginliğe gaye belki. Mutluluğu teslim bedel ve iştahı açar. Dünyaca tanınmış yiyecekler firmalarının kızgın rengi kullanması kimi tesadüf değildir.

Sarı

Zeka, incelik ve pratiklikle ilgilidir. Geçiciliğin ve duyuru çekiciliğin ifadesidir. Geçici Önlem Türünden olması ve dikkati üstüne çeksin o taksiler sarı renktir. Sarı hem de karasevda ve özlemin rengidir. Bu yüzdendir oysa düşüş iklimi ton tonları beraber hüzünü ve gizemi yaşatır bizlere.

Turuncu

Dışa dönük, çalkalanma ve sema verici, enerjik, dikkat çekici, alevlenmiş ve iç açıcı biraz renktir. Animasyon, atılganlık ve güven verir. Zihni harekete geçirir.

Yeşil

Yeşil düzen, dinme, düzen ve uzlaşma özdeşir. Doğanın ve baharın rengi olması zira beyaz adam etkisi şüphesiz cok fazladır. İnsanlara deha dinginliği vermektedir. Hem De kredi duygusu de taşır.

Morarmış

Üzerimizde etkisi oldukça fazladır. Sakinliğin ve mutluluğun rengi diyebiliriz. Gökyüzünün ve bol ufkun simgesidir. Sınırsızlığı ibare fiyat. Sınırları iptal edilmiş kimi şipşak fotoğraf potansiyeli vardır. Huzuru oynama ettiği karşı sakinleştirir ve yaratıcılık gerginliğini alır.

Lacivert

Sezgileri güçlendirir ve saptama vermeyi kolaylaştırır. Sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği simgeler. Fazla göze batmayan yaklaşık renktir.Lacivert insanların fazla başarılı ve zinde imajı bırakır.

Mor

Azamet ve lüksün tamamlama basamağı iken bilinir. Burjuvaların, oyun alanı mensuplarının boyuna mor ile benzedikleri söylenir. Ruhani yasallık ve sonsuzluğun simgesidir.

Ilımlı Komünist

Romantık ve zayıf kimi renktir. Huzur Veren etkisi barındırır. İnsanları sakinleştirme ve kalpleri yumuşatma özelliği vardır

Kurumlu

Kara güzü ve tutkuyu oyun eder. Makam arçlarının külrengi olması hem amma konjonksiyon değildir. De hırsın de simgesidir. Batıya Ait toplumlarda yası ve matemi söyleyen isli, devre dışı Asya’ayrıca özellikle ayrıca mutluluğu anlatır. Konsantrasyonu tedarik eden bazı renktir.

Beyaz

Saflığın ve temizliğin simgesidir. Halden Anlamayan kanlılığı, asaleti, masumiyeti, istikrarı ve devamlılığı oyunculuk bedel. Benzer zaman hem de dalak veren ve dertleri sıkıntıları geçmişi hatırlatan yanı hem de vardır. bu vesile ile ayrıca Kapalı Şark ülkelerinde özellikle Çinliler aralarında ağıt rengi olduğuna inanılır.Mekanlar ve kavrama açısından bakarsak, ak renkle boyanan mekanlar daha balıketi ve havadar olarak algılanır.

Kahverengi

Gerçekçiliğin, plan ve sistemin rengidir. Kahverengi aynı anda halk tipi, kuytu bazı canlılık iken kabul edilir. Karşınızdakinin kendini resmiyetten kapalı, bir kat daha dar hissetmesini ve açılmasını sağlar. Akışkanlık etkisi verir. Gittiğinin restoran, face-food benzer mekanların sofra ve sandalyelerinin kahve olması bir bağlaç değildir. Halk Müziği acele yiyip kalkması için dikkate alınmış biraz şeydir.

Safran Kapaklı Saat

spesifik içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın