Pirinçten yapılan ev eşyalarının temizliği nasıl yapılır?

Çoğumuz ev dekorasyonunda ve süs amaçlı bir çok pirinçten yapılmış süs kullanırız. Pirinç ev eşyalarının en büyük tercih sebeplerinden biri parlak ve göz alıcı olmasıdır. Bir çoğumuz evinde pirinç ev eşyası kullanıyor ama pirinç ev eşyaları temizliğinin nasıl yapılacağı merak konusu. Bu makalemizde size pirinç ev eşyalarının nasıl temizleneceğini tarif edeceğiz.

Boyalı pirinç ev eşyaları nasıl temizlenir ?

Pirinç süs ve ya kullanım amaçlıda olsa boyalı pirinç ev eşyalarının temizliği sadece silinerek yapılmalıdır. Farklı bir temizlik yöntemi kullanmanız boyanın atmasına ve pirinçten yapılan ev eşyasının kararmasına neden olabilir.

Pirinçten yapılan ev eşyalarının temizliği nasıl yapılır?

pirincten_yapilmis_sus_esyasi_temizligiBir çok farklı temizleme yöntemi bulunmakta biz size bunların en etkili olanlarından bahsedeceğiz. Pirinç ev eşyaları her gün tozu alınması gereken eşyalardır. Çünkü tozlu görünüm pirinç eşyalarınızın mat ve eskimiş görünmesine neden olabilir. Eğer pirinç eşyayı süs değilde günlük kullanım amaçlı olarak kullanıyorsanız şık görüntüsünü korumak için mutlaka vernikleme işlemi gerekmektedir.

Temizlik için en iyi yöntem sitrik asid kullanmaktır. Su içine eklediğiniz sitrik asid karışımı içine pirinç ev eşyalarınızı yatırıp bekletiyorsunuz, kıvrımlı noktaları eski kullanılmayan bir diş fırçası ile fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Karışımdan çıkardığınız pirinç ev eşyalarını bol su ile durulamanız oldukça önemlidir.

Pirinç ev eşyalarınızı gün aşırı silmeniz gerek gördüğünüzde sitrik asid işlemi uygulamanız parlaklık ve görüntü açısından oldukça önemli bir etkendir.

Anneyehaber.com özel makale.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın