Öksürük nasıl çabuk geçer? Öksürüğe ne iyi gelir?

 Öksürüğü ne keser? Öksürüğü nasıl geçiririm? Öksürükten nasıl kurtulurum? Çocukta öksürük nasıl geçer? Bebeklerde öksürük nasıl geçer? Öksürük neden olur?  Tüm bu sorunların cevabını yazımızda size anlatmaya çalıştık.

öksürük
öksürük

Rahatsızlık özellikle kış aylarında yetişkinler ve çocuklarda görünebilir. Bu durum rahatsız edici ve ağrılı da geçebilir. Ama çocuklarda öksürük yetişkinlerden daha çok rahatsız edici olacaktır.

 Tedavi olarak ilk yapmanız gereken odayı havalandırmak ve nemli kalmasını sağlamak kuru hava öksürüğü arttıracaktır. Aynı zamanda öksüren kişinin bol bol ılık sıvı tüketmesi rahatlatacaktır. Özellikle bitki çayları, nane limon oldukça etkili olacaktır.

Öksürük nasıl geçer?

Rahatsızlığın tedavisinde bir çok ilaç ve şurup vardır, ama biz size doğal yollarla evde kendi tedavinizi yapmanız için yardımcı olacağız. Öksürüğün sebebini bilmek tedavi için en büyük etkendir. Eğer öksürüğün sebebi soğuk algınlığı ise işte size.

Doğal öksürük geçirme yöntemleri

– Toz zencefili bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp macun yapın. Daha sonra sabah akşam tüketin bu uygulamayı sadece büyükler için tercih edin. Çocuklara ve bebeklere vermeniz kesinlikle önerilmez !
– İki tatlı kaşığı tut pekmezi ile uygun miktarda karabiber karıştırın elde ettiğiniz pestili tüketin. Hem yetişkinler hemde çocuklar için uygundur.
– Ayva yaprağı ile ıhlamuru demleyip içerseniz öksürüğünüz kısa sürede kesilecektir. Çocuklara ve bebeklere vermeniz kesinlikle önerilmez !
– Az miktarda kekiği demleyip içine şeker yerine bal koyup ılıtarak tüketilebilir. Hem yetişkinler hemde çocuklar için uygundur.
– Bol C vitamini içeren portakal,mandalina ve nar suyu tüketilebilir. Hem yetişkinler hemde çocuklar için uygundur.
– Bol bol ılık doğal çay tüketmeniz çok yararlı olacaktır. Çocuklara ve bebeklere vermeniz kesinlikle önerilmez !

 Öksürük şurubu

Tedavi süreci boyunca ilaç yerine bu doğal yöntemlerle hızlı ve sağlıklı şekilde öksürükten kurtulabilirsiniz. Her zaman doğal tedavilerin ilaç tedavisi karşısında daha olumlu ve sağlıklı açısından zararsız olduğunu bilmekteyiz. Bu yüzden mutlaka eğer rahatsızlık ilerlememiş ise öncelikli tedavi yöntemi olarak doğal tedavi yöntemlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde vücut dengeniz bozulmamış olacaktır.

Not: Bu kesinlikle bir reçete değildir, öksürüğünüz devam ederse en yakın sağlık kurumuna başvurmanız önemlidir. Makalemizde yazanları uygulamak tamamen sizin seçiminizdir.

Adım atarak zayıflama makalemize mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

27 thoughts on “Öksürük nasıl çabuk geçer? Öksürüğe ne iyi gelir?

Bir cevap yazın