Odaya sinmiş sigara kokusundan kurtulma yöntemleri

İçildiği ortamda yüzeylere sinen ve kokuya kapı aralayan Türkçede sıklıkla sarfedilen Sigara katranı, İngilizcesi Tar (Total Aerosol Residue) olan sigaranın kısmi yanması neticesi dumanı meydana getiren katı kısımdır. Bu koku, Sigara katranında tespit edilen fenol türevleri; lignin, selüloz ve başka nebat pigmentlerinin pirolizinden kaynaklanır. Yoğun sigara kokusundan rahatsız olduğumuz ortamlarda sigara kokusunu azaltmak için kimi analiz eder bulunmaktadır.Odaya sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir?

ELMA Sirkesi VE HAMUR KABARTMA TOZU KARIŞIMI

Su bardağının içerisine 1 paket hamur kabartma tozunu dökün. Elma sirkesini de hamur kabartma tozunun üstüne taşmaması için biraz biraz ekleyin.Bu yaptığınız karışımı sigara içilen ortamda herhangi bir yere koyun ve orada kalsın. Elma sirkesi ve hamur kabartma tozu ortamda buharlaşarak sigara kokusunu gidermektedir.Odaya sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir?

KAHVE

Sabahları uyanabilmek için kullandığınız kıraathane, sigara kokusundan kurtulmanız ile ilgili da size yardım edebilir. Tülden birkaç adet küçük kese yapın, içlerini kahveyle doldurun ve evinizin çeşitli yerlerine, bilhassa sigara içilen alana asın. Kahve evinize sinen sigara kokusunu absorbe edecek ve adına hoş, aromatik bir koku bırakacaktır.Odaya sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir?

KOKULU MUMLAR

Sigara içilen bölgede kesinlikle kokulu mum yakın. Ayrıca bu hususta oda kokularından da yardım alabilirsiniz.
Kuru çiçeklerden hazırlanmış bir potpuriyi sehpanın ortasına yerleştirin.Bu bu arada epey süsleyici bir çözüm olacaktır.Odaya sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir?

LİMON VE PORTAKAL PARÇALARI

Eğer evinize sigara kokusu sindiyse, başvurabileceğiniz en basit yöntemlerden bir tanesi de birkaç adet limon ve portakal dilimleyip, sigara içilen alana yerleştirmek. Ancak dilimleri bir, en çok iki gün sonra dağıttığınız yerlerden toplamayı savsaklamayın.Odaya sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir?

ÇÖZÜM SİRKE

Sigara içilen alana geceden birkaç kase sirke koyun ve kapıyı kapatın. Bir gün kadar sirkeli kaseler içeride kalsın ve sonra kaseleri odadan çıkarın.Odaya sinmiş sigara kokusu nasıl giderilir?


KÜL TABLALARINI DOLU TUTMAYIN

Mümkünse hanenizde sigara içilmesine müsaade etmeyin, kül tablalarını dolu tutmayın. Eğer bu vaziyeti eneglleye bilirsiniz, sigara dumanının dağılmasını engel olan kül tablaların dan kullanın ve sigara içilirken camları açın. Perdeleri de açarsanız, hava sirkülasyonunun henüz iyi olmasını edinebilirsiniz.

KESİN ÇÖZÜM:EVDE SİGARA İÇİLMESİNİ YASAKLAYIN!

Eşiniz, anneniz, babanız ya da kardeşiniz evin içerisin de daimi sigara içiyorsa sigara içilmemesi ile ilgili onları ikna edebilirsiniz. Ya da sigara içilen yerde mutlaka lamları ve perdeleri açmalısınız. Dolan kül tablalarını boşaltmalı olasıysa dumanını içinde tutan kül tablalarını seçenek edebilirsiniz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

1 thought on “Odaya sinmiş sigara kokusundan kurtulma yöntemleri

Bir cevap yazın