Mide yanmasına doğal çözüm karbonat

Sıkça başımıza gelen mide yanması durumlarında doğal bir madde olan karbonatla son verebilirsiniz. Karbonat bir çok faydası ile bilinen doğal bir sağlık kaynağı.  Karbonat diş temizliği, temizlik  ve temizlik için sıkça kullandığımız ulaşması kolay bir maddedir. Karbonat bazen yemeklerimize lezzet katmakta da kullanılabiliyor. İşte bu faydalardan biride mide yanmasına iyi gelmesidir.

Mide yanması için karbonat nasıl kullanılır ?

Mide yanması durumunda bir bardak suya yarım yemek kaşığı karbonat koyup karıştırıp karbonatı iyice eritelim. Daha sonra suyu içebilirsiniz. Bu tarifi uyguladıktan hemen sonra karbonat şifasını göstermeye başlıyacak ve kısa sürede midenizde olan yanma hissi yok olup gidecek.

Mide yanmasını engellemek, azaltmak için düzenli olarak karbonat kullanmanızda bir sorun olmayacaktır. 2 Saatte bir yukarıdaki tarifi uygulaya bilirsiniz. Eğer mide yanması kronik hale gelmiş ise doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın