Mide bulantısına ne iyi gelir ?

 Mide bulantınızı geçireceğini bildiğimiz bulantı savar diyebileceğimiz bir çok gıda var. Bu gıdalar midenizi rahatlatarak mide bulantınızı azaltarak ya da tamamen gidererek size yardımcı olacak. Mide bulantısı için kullanacağınız bu gıdaları tüketirken oranına dikkat etmeniz önemli. Bir iki dilim ya da parça yeterli olacaktır mide bulantısını gidermeye ya da geçirmeye. Fazla tüketmenize gerek yok.

Mide bulantısına iyi gelen gıdalar genelde lifli barındırırlar. Aynı zamanda liftli gıdalar bağırsak içinde çok faydalı gıda çeşitleridir.

Mide bulantısına iyi gelen gıdalar

Hamilelik, Hamilelik halleri, Hamilelikte mide bulantısı, Mide Bulantısı

1 – ELMA

Yeşil elma mide bulantısı ve barsak sorunları için lifli yapısı ile çok kullanılmaktadır. Elmanın hafif ekşi olması mideniz için daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Elmadan bir kaç dilim tüketmeniz yeterli olacaktır. Eğer elmayı çiğnemekte sorun yaşıyor iseniz pestilini ya da suyunu da tüketebilirsiniz.

2 – KRAKER

Sabah kalktığınızda bulantı his ediyorsanız baş ucunuza tuzlu kraker bulundurmak bulantı hissinizi yok edebilir. Tuzlu kraker midenizi bastırır ve kusma hissinizi çabucak giderebilir. eğer gün içinde bulantı sorunu yaşıyor iseniz mutlaka yanınızda tuzlu kraker bulundurun.

3 – KURU YEMİŞ

Mide bulantısına iyi gelmekle birlikte size enerji verdiği için psikolojik olarak rahatlamaya da yardımcı olacaktır. Fındık ve fıstık ezmesi mide bulantısına iyi gelecektir. Aşırı kullanmadan bir iki kaşık tüketmeniz yeterli olacaktır.

4 – SU

Su istifra etmenizin sebebi olsa bile bol bol tüketmeniz rahatlamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda istifra ederken vücutta kaybedilen sıvı dengesini sağlayacaktır.

5 – NANE

Nane çiğnemek midenizi rahatlatacaktır. Nane çiğnemek herkesin hoşuna gitmeye bilir bunun için bir bardak suya bir kaç yaprak nane atıp 10 – 15 dakika arası bekletip suyu içmekte yardımcı olacaktır. Nane hem midenizi rahatlatacak hemde ferahlık hissi verecektir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın