Limonlu su içmenin faydaları

 Limon doğal bir şifa kaynağı. Bir çok yerde amacı dışında kullanılmışsa da limon içinde bulundurduğu B ve C vitaminleri sayesinde vücut bağışıklığını güçlendirir, hastalıklardan korunmayı sağlar.

Ayrıca limon suyu içinde flavonoid, potasyum ve antioksidan ile de oluşan iltihapların temizlenmesine yardımcı olur. Limon aç karınla sabah aç karınla su içine damlatılarak içildiğinde gün boyu vücudun PH dengesini korumasına yardımcı olur.

Bir çok uzmanın özellikle kış aylarında yaptığı bir uyarı, çayınıza ve çorbanıza mutlaka limon katın.  Ayrıca limon faydasını gören bir çok insanın tavsiye listesinin başında gelir.

Limonun faydaları

limon-ile-cilt-bakimiLimon bağışıklık sistemini güçlendirir ; Limon içinde bulunan B ve C vitamini ile bağışıklık sisteminizi güçlendirir hastalıklara karşı korunmada ya da savaşta önemli rol oynar.

İltihap temizleme etkisi ; Limon asit dengeleyici özelliği ile özellikle idrar yolları iltihaplanmalarına ”enfeksiyonlarına ” çok iyi gelmektedir.

Limonun gripten korur ; Grip olmanızın en büyük etkeni bağışıklık sisteminizdeki güçsüzlüktür. Kış aylarının başlarında mutlaka hastalanmadan önce suya, çaya ve çorbanıza limon damlatmak önemli. Grip oldu iseniz nane ve limon vazgeçilmez bir ilaçtır. Mutlaka deneyin.

Limon sivilceyi engelliyor ; Sabahları kalktığınızda yüzünüzü mutlaka yıkamanız gerekli ama bu sivilce oluşumunu engellemeye yetmiyor. Sabah kalktığınızda suya damlatarak tüketeceğiniz limon sivilce oluşumunu engelliyor.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın