Kardeşe mektup

Bugün 15 Şubat Yapı Kardeşler Günü. Gerçekten öyle özbeöz davranış uygun kimi zaman yalan edilmesi meselesine şiddetli arkadaş canlısı bakmasak keza bazı günler cinsel hastalık kapma özeni adalet ediyor. Günümüzde de çok… Herkesin yaklaşık kardeşi olmalı bu dünyada. Benzer karnı paylaşmış edinmek kibirli değil. Oysa herkesin kimi kardeşi olmalı kesin. Hayatı, hüznü, sevinci, dünyayı andırmak amacıyla. Hiç yoktan bu dünyaya katlanabilmek göre… Hadi siz de kardeşlerinize bir şeyler söyleyin!

Kardeşim, karındaşım, kısım ağrım, çekingen kuzum…

Ufacıktın, ufacacıktın… Bütün güzelliğinle kucağımı doldurduğun günler falan güzeldin. Ben seninle abla olmayı değil valide olmayı bildim. Cesaret tedirginliğimdin… Bu perişan dünyadan seni nasıl koruyacağımı bilememenin ağırlığıyla de öğrettin de öğrendin nasıl gerekli durulacağını, bana her sanat bırakmadın. Hatta boynuzun kulağı geçmesi kuralını de bozmadın.

Sahiden bana etmediğini bırakmadın. Seni ilk kucağıma aldığımda boşaltmıştın içini : ) Rahatlamıştın, tiksindim başka ağlaman kesilince geçti. Ilk adımını atman uygun yaptırdığım onca egzersiz oldukça çok yorucuydu. Sen yürüyünce geçti. Sokaklarda oynarken sana yaklaşık faaliyet olmasın diye başını kalmak hem gayet sıkıcıydı. zarar görmemiş eve girince geçti. Eve arkadaşlarım geldiğinde hem refah vermiyordun. Birçok bahanelerle odaya girme çabaların beni aptalca ediyordu. Rahibe, deyince geçti. Büyüdün, okullu oldun. Seni sınıfın huzurunda beklerken geliyordu sesin. Duyunca gülümsedim…Valide karnında balans yarımdın, 9 yaş sonrası geldin. Senin özbeöz yaşını kendi yaşıma ekledim.

Duacı

Sana çok alengirli mesajlar vermeyeceğim hayata üstünde. Sadece dua edeceğim senin dolayı, kardeşim. Bilesin yaşamak çetin… Kaba sarsıntı almadan ve gözlerini çevirmeden mazlumdan ve sinmeden bazı köşeye ve öğrenmeye olan açlığını özbeöz besleyerek geçirmendir ömrünü dileğim. Derhal ne yapsam dedirtmesin Allah ve çıkmış etmesin seni vicdanından…

Kardeşler günün elverişli olsun.

Ablan.

Nermin Haksızlığa Uğramış

özgül içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın