Kara tahtada elektronik beyin dersi veren Ganalı öğretmene ahbap

Owura Kwadwo adlı efendi, bilgisayardan boşuna kimi okulda, öğrencilerine öğretmek istediği yazılımı, tahtaya çizerek anlatıyor.

“Ülke tahtada bilgisayar dersi, ağır eğlendirici”

Çiftçilik Ile Ilgili okulunda açıklamalar ve temas teknolojisi derslerine giren Kwadwo, Facebook’ta paylaştığı fotoğrafların hemen hemen, “Gana okullarında ICT( Talimatlar ve Tuş Teknolojileri) bilgi vermek şiddetli eğlenceli. Karatahta üzerinde elektronik beyin dersi yapıyoruz. Öğrencilerimi şiddetli seviyorum. Bu yüzden onlara öğrettiğim şeyi anlamalarını sağlamam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Öğrencilere anlatmaya çalışıyorum”

Sınıftaki kara tahtada, tebeşirle Microsoft Word sayfasını özbeöz en ince ayrıntısına kadar çizen kesin öğretmenin paylaşımı, girişken medyada uyarı çekti. Konuyla bağıl etkileyici Owura Kwadwo, “Kimi şekilde öğrencilerime artış bahsettiğimi açıklamak zorundayım. Resim çizerek onların kafasında bari elektronik beyin kullanmanın nasıl kimi zımbırtı olduğuna üstünde amma hafıza oluşturuyorum. Hemen Hemen Hiç, durumun kızdırıcı olduğunun farkındayım.” dedi.

Hayırseverlerden hediye yağdı

Görüntüler her dünyaya yayılınca pek çok iyiliksever, Kwadwo’ya hibe teklifinde bulundu. Yardımlar uygun müteşekkir olduğunu belirten kalıp, “Gana’de elektronik beyin olmayan çok sayıda okul var.” diyerek, bağışların bazı kısmını farklı okullara aktaracağının da altını çizdi.

Microsoft’tan destek

Durumdan bilgili olan Microsoft’un Afrika temsilciliği, kararlı öğretmene bir elektronik beyin ve birçok antrenman materyalleri gönderecek.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın