Instagram’a rahibe adayı 5 sıfat geliyor

Instagram cila yıllarda üstüne çalıştığı beş yeni özelliği duruşma etti. Bu yılın başında, eğlenceli ağın rahibe adayı özelliklerini devreye sokmadan ilk kez onlarla izafi dosyaları uygulama paketlerine gizlediği ayırma edildi. Bu özelliklerin tam olarak ne gün yayınlanacağı belli yok. İşte Instagram’a eklenmesi planlanan kalınlık acemi ve kalınlık uyarıcı özellikler.

Efektli selfie

Yeni nesil şık telefonların amma bölümünde yer bölge ve kullanıcılar ile beğenilen portre modu, insanların bokeh efektli selfie’ler çekmesine faaliyet alanı tanıyor. Bu yürürlük, arkadaki planın bulanıklaştırılmasını yoksa çeşitli foto efektlerinin fotoğrafa uygulanmasını sağlıyor.

Gif hikayeler

Şömine ayında Instagram’ın alıştırma paketinde ayırt etme edilen GIPHY tabanlı GIF arama özelliği birkaç hafta sonrasında kullanıcılara sunulmuştu. Bundan yola çıkarak, Instagram Hikayeleri karşı portre modunun tanıdık zamanda devreye sokulması inandırıcı.

Cinemagraph

WABetaInfo tarafından keşfedilen bazı çeşitli kuytu atfetme -se Cinemagraph. Bu yorma, çekilen fotoğrafların sadece bir bölümünün etken olmasını sağlıyor. Demin ne dönem devreye gireceği yabancı Cinemagraphs özelliği, Instagram’hem de paylaşılan fotoğrafların çap çekici bölümlerinin hareketlendirilmesini ve dolayı daha ilginç kareler çekilmesini mümkün kılacak.

Görüntülü ve gürültülü araştırma

Instagram kullanma paketini (APK) inceleyen özgür geliştiriciler, sesli ve videolu arama özellikleriyle alakalı ‘call.png’, ‘video_call.png’ ve ‘action_call.png’ isimli görsel dosyalara rastladı. İncelemelerde, bu özelliklerin kullanıcılara evrik takipleştikleri kişilerle aracısız görüntülü ve yaygaracı görüşmeler çalışma şansı tanıyacağı fark edildi.

Laf aranjman

Instagram’ın dava ettiği özelliklerden yaklaşık diğeriyse hoşsohbet ağdaki spesifik mesajlaşmalarla alakalı. Kullanıcılar, konuşmaların canlı üst köşesine yerleştirilmesi planlanan ‘yıldız’ ikonunu kullanarak, istedikleri sohbetleri favorilerine ekleyebilecek. Instagram kullanıcıları, doğrudan doğruya mesaj bölümünde ‘Gelen’, ‘Okunmamış’ ve ‘Yıldızlı’ klasörlerine sahip olacak.

Girdi iskele

Bildiğiniz benzer halihazırda kullanıcılar Instagram’a yükledikleri fotoğraf ve videoları cihazlarına geri indiremiyorlar. Instagram ekibi, bulutta depolanan kullanıcı verilerinin indirilmesine faaliyet alanı tanıyacak bazı nitelik üstüne çalışıyor. Bu özelliğin 25 Mayıs’ta yürürlüğe girecek Avrupa Birliği Umumi Malumat Alıkoyma Kanunu’yla beraber kullanıcılara sunulacağı sanı ediliyor. Bu kanun, kullanıcılara parmakla yapılan servislerdeki verileri üstüne daha fazla hak dilek yapı şansı tanıyacak. Instagram birçok farklı özelliği sınama ederken, bunlardan sadece bazılarını sosyal ağında devreye sokuyor. Dava sürecinde karşılaşılacak ya da keşfedilecek beklenmeyen durumlar sonucunda bu özellikler rafa de kaldırılabilir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın