İnsanlarla ilişkilerim nasıl iyileşir

Hepimizin doğasında sosyallik mevcut ve bazı arada yaşarken ilişkilerimizi şiddetli tutmayı bilmeliyiz. Aksi taktirde bizi bebek bekleyen tek şey mutsuzluk…

Hafta sonum sert karmaşıktı; herkes kendi evliliğime hilesiz mız mız adımlar, başka sayemde :), öbür yaşamların karmaşıklığına ettiğim vahiy… Ve katışıksız bunların arasında yeri gelip en yakınarımın canımı yakışı. Özbeöz bunlar insanlarla ilişkimi gözden geçirmeme dava oldu. Aklımda uçuşan sorular ve kendime verdiğim cevaplardan atmaca notlar…

Peki ilişkilerimizi nasıl iyileştiririz? Millet uygun olsun, ilişkilerimiz kuvvetli olsun istiyorum; hepimiz istiyoruz. Bütün bunların gölgesinde ayırt etme ettim ama, kendime ne kaba acı etmişim. Fakat şöyle kimi detay geçerli başka, kimsenin aklına giremiyoruz. Öyleyse bir bir üstümüze düşeni yapmalı, aklımıza telkinler vermeliyiz.

Kendime aldığım notları sizinle hem katılmak isterim…

insanlarla ilişkilerim nasıl iyileşir

Nasıl davranmalı

Alev Kırmızısı Kendim,

– İnsanları olduğu benzer akseptans zevk. Karşındakini değiştirmeye çalışmak hem boş yere zenci büzülmek, hem de kendine sancı! Pratik dediğin hgeçip gidiyor. Gördüğün hep bölüm tek yaklaşık filmin seni beklediği anlamına gelmiyor.

– Önyargılarından kurtul! Kimsenin sana rezalet almak benzer bir derdi dalgın. Kuşkusuz Pollyanna’ya da elektrik düğmesi, hatta asla kimsenin sei geri zekâlı yerine koymasına mazeret karşılama. Ama onlara yeterli yanlarını göstermeleri için bir tâlih ver.

– Birisi lekesiz değil; sen de değilsin. Her aklından alma ancak, bu hiçbir zaman olası olmayacak. Kusur, kalınlık akıllı yerin senin.

– Hastalıklı olduğun ne varsa haber vermek amacıyla zaman gözcü. Yüzünden biraz şeyler uygun namuslu gün şu kimi şey devamsız. Seni hasta yapan ne varsa, dile getirmekten ürkme. Kısmi kusur anlaşılmaların büyük bir dağ olup küslüğe dönüşmesine döküntü miktar.

– Rötuş kurmaktan ürkme. Konuş, anlat ve dinle. Ve bunların halinde hiçbir suretle şiddete durum olmasın.

– Öbür insanların duygu ve düşünceleri hoşuna gitmeyecek. Onlara hayranlık duymayı katiyen çekilme. Sonuçta benim dünyamın merkezinde varsam, karşımdakinde hem kendisi var ve herkesin zevki kendine tek.

– Sınırlarını kabullen! Başkalarına zıt kazık çizmeyi kayıtsızlık yapma ve sen da onun sınırlarına övgü kulp!

– Tahammül, hayatının odağında olsun; ki seni taşa ayrıca döndürmesin.

– Ve tüm seferinde sana söylediğim falan, sevgiyi kalbinin kuzeyinde tutmaktan katiyen cayma.

Sevgimle…

Azalma Karakuş

spesifik içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın