Grip oldum sandı hafızasını kaybetti

İngiltere’de düşündürücü biraz kısım yaşandı. İlkokul öğretmeni olan Hannah Joels, grip geçirdiğini düşünürken, 2 yaşındaki kızının adını tam hatırlayamadığı nadir rastlanan yaklaşık zeki kimse rahatsızlığına yakalandı.

Birdenbire hafızasını kaybetti

Enik kadının durumu böyle ağırdı ancak 22 saat boyunca uyutuldu ve hafızası geçici önlem türünden gibi silindi. Artık 2 yaşındaki kızını bile hatırlamıyordu. Hastanede üç hafta kaldıktan sonrası, 35 yaşındaki Hannah’a evinde kalması uygun bahane verildi. Ancak zekâ fonksiyonları hala muntazam değil. Delikanlı dişil 2 yıldır hastalıkla mücadele ediyor. Hafızasında hala boşluklar olan kadınlara ait, geçmişini ve insanların adlarını hatırlamıyor.

Anıları kayboldu

Cambridge mezunu Hannah’ın bol anısı arka gelmeyecek. Bundan geçen yaşamını ifa kazanmak göre notlar tutuyor. Hayatta kaldığı karşı şiddetli kutlu olduğunu düşünen dişil, “geri kalmış düzeltmek çok sıkıcı ki kızım için buradayım” dedi.

özgül içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın