Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Bakım Maskesi

Göz çevresi, dış görünüşü doğrudan etkiliyor olmasıyla birlikte güzellik konusunda da belirleyici bir unsur olmaktadır. Güzel bir görünüme sahip olmak isteyenlerin özen göstermesi gereken konuların başında gelen göz çevresi, genel itibariyle bakım yapılırken önemsenmeyen veya atlanan kısım olmaktadır. Güzellik için yapılan bakımlar bu nedenle kusursuzluğa erişememektedir. Doğru ve etkili bir göz çevresi bakımı yapılması sayesinde genç bir cilde kavuşabilmek mümkün oluyor.

Göz çevresi için bakım tam olarak yapılmadığında ortaya çıkabilecek problemler; göz çevresi morlukları, kırışıklıklar ve gözaltı torbaları oluyor. Bu sorunların ortaya çıkmasının önüne geçmek adına göz çevresi bakımı oldukça büyük bir öneme sahip oluyor.

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz çevresi bakımını yapmak maskeler ve hafif dokunuşlar ile mümkün olmaktadır. İyileştirici ve yenileyici etkiye sahip olan maskeler sayesinde, sağlıklı bir göz çevresine kavuşabilmek mümkün oluyor. 

Kayısı Çekirdeği Yağı ile Canlı Bir Göz Çevresine Kavuşun!

Kayısı çekirdeği yağı ile kolaylıkla uygulanabilecek bir maskedir. Kayısı çekirdeği yağını sağ ve sol elinizdeki bir parmağa damlatın ve göz çevrenize masaj yapacak şekilde uygulayın. Masaj işlemini cildin yağı emmesine kadar sürdürün. Gece yatmadan önce yapıldığında çok daha etkili olan bakım sayesinde canlı bir göz çevresine sahip olarak güne başlamak mümkün oluyor.

Göz Çevresi Maskeleri

Arı Sütü-Kaymak Maskesi

1 çay kaşığı arı sütü ve 1 çay kaşığı kaymak maske için gerekli olan malzemeler. Malzemeleri iyice karıştırın ve karıştırdıktan sonra 20-25 dakika süresince göz çevrenizde bekleterek hafifçe masaj yapın. 

Yumurta Maskesi 

1 yumurta akı, 1 kaşık rendelenmiş havuç ve 1 çay kaşığı kadar badem yağı gerekli olan malzemeler.

Tüm malzemeleri bir kap içerisine alın ve birbirlerine geçene kadar karıştırın. Karışım hazır olduktan sonra göz çevrenize uygulayın ve 25-30 dakika süresince bekletin. Arından bol suyla durulayın. 

Salatalık Maskesi

Göz çevresinde yorgunluğu alarak canlı bir görünüme kavuşturan salatalık oldukça besleyicidir.

1 adet salatalığı soyarak rendeleyin. Rendelikten sonra suyunu çıkarın ve buzdolabında suyu 1-1.30 saat kadar bekleterek soğutun. Soğuk haldeki salatalık suyunu göz çevresine sürerek 20-25 dakika kadar bekletin.

 

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın