Evde doğal şekilde günlük cilt temizliği yapmak

Günlük olarak cildinizde biriken kirlerin, zararlı atıkların ve mikropların temizlenmesine günlük cilt temizliği denir. Günlük cilt temizliği, cilt sağlığınız için oldukça önemli bir etkendir. Günlük cilt temizliği yaparken doğru yöntemler ile doğru şekilde yapmak çok önemli bir etkendir.

Gün içerisinde bir çok etken cildinizin kirlenmesine neden olur havadaki toz, sigara dumanı ve daha bir çok sebep yüzünden cilt kirlenir. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olanlarda daha çok kirlenme gözükebilir, bu yüzden yağlı cilt yapısına sahip olanların günlük evde cilt temizli yapması oldukça önemlidir.

Kirli cilt nelere sebep olur?

Kirli cilt sivilce oluşumu için en uygun cilt yapısıdır. Kirlenen cilt yüzünden yağ kanallarının tıkanması sonucu sivilce diğer adı ile akne vulgaris oluşumuna zemin oluşturuyor. Aynı zamanda kirli cilt dış görünüşünüze de etki ederek kötü görünmenize sebebi olabiliyor.

Evde günlük doğal cilt temizliği yapımı

 salatalik_ile_dogal_evde_gunluk_cilt_temizligiSalatalık ve badem yağı ile evde doğal cilt temizliği; Günlük olarak kullanabileceğiniz doğal cilt temizliği kürleri içinde en etkili olanı, salatalık ve badem yağı ile yapılanıdır. Badem yağı ve pürü şeklinde ezilmiş salatalık ile yüzü temizlemek oldukça faydalı ve cildi besleyici olacaktır. Hazırladığınız kürü duştan sonra uygulamanız faydalarını daha fazla sağlamasına yardımcı olacaktır. Kozmetikçi den aldığınız çoğu peeling ürününden daha etklili olduğunu kullanınca göreceksiniz.

Bütün bu kürleri hazırlarken ve kullanırken size tavsiye ettiğimiz şekilde kullanmanız etki açısından oldukça önemli bir etkendir. Evde doğal günlük cilt bakımı yaparak cildinizin temiz ve parlak kalmasını, ayrıcı sivilce gibi istenmeyen cilt rahatsızlıklarının oluşumunu engellemek mümkündür.

pirasa_ile_dogal_gunluk_cilt_temizligiSüt ve bal ile evde doğal günlük cilt temizliği; Süt ve balın cilt bakımı konusunda faydalarını hemen hemen hepimiz duymuş, gözle görmüşüzdür. Süt ve balı karıştırarak yapılan günlük cilt temizliği gözeneklerinizi açacak sivilce oluşumunu engelleyecektir. Bal ve süt kürünü daha güçlendirmek için içine ince şekilde doğranmış pırasanın beyaz kısımlarını da eklerseniz daha fazla etki edecektir. Pırasanın sivilce giderici etkisi kanıtlanmıştır. Hazırladığınız karışımı yüzünüze gün aşırı uygulamak yerine 2 günde bir uygulamanız daha etkili olacaktır.

Not: Yukarıda yaza ” Günlük cilt temizliği doğru şekil nasıl yapılır ? ” sorusunun cevablarını ne sıklıkla ve hangi dozda uygulayacağınız size kalmış. Doğru uygulama için tarife sadık kalmanız önemlidir.

Anneyehaber.com için hazırlanmıştır.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın