En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

 Diyet listesi denince aklınıza gelen en önemli sorular, hızlı kilo vermek ve sağlıklı zayıflamak olmalıdır. Bu iki sorunun cevabını doğrultusunda diyet uygulamak en doğru karar olacaktır.

Hızlı Kilo Vermek

diyet listesi
diyet listesi

Hızlı kilo vermek adına aç kalmak yapılan en büyük diyet hatalarından biridir. Zayıflamak için mutlaka uzun döneme yayılmış ve vücut dengesini bozmayacak diyet listesi kullanmaya özen göstermelisiniz. Belli bir kaloriye bağlı olarak diyet yaparak 20 günlük bir sürede emeklerinizin karşılığını almanız mümkün olacaktır.

Zayıflamak için uyguladığınız listenin yanı sıra bitki çayları ve günde bir adet meyve ile enerjinize katkı sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflamak

Uyguladığınız listenin vücut sağlığınız için bir yan etkisi olmasını istemiyorsanız, diyet listesini uygularken mutlaka spor yaparak vücudu verdiği kilolara hazır hale getirmeniz gereklidir.

Listemizde size ara öğünler hakkında bilgiler vereceğiz, bu ara öğünlerin atlanmaması oldukça önemlidir. Ara öğünler sayesinde gün içinde zinde kalmanız mümkün olacaktır.

15 Günde Zayıflatan Diyet Listesi

doğru diyet listesi
doğru diyet listesi

Öncelikle bu listeyi uygularken dikkat etmeniz gereken bazı konuları sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu konulara dikkat etmeniz hem sağlığınız hemde kilo vermek açısından oldukça önemli.

  • Diyete en fazla 20 gün devam edilmelidir, daha uzun süre bu diyet listesini uygulamanız sağlığınız açısından zararlı sonuçlar doğurabilir.
  • Gün içinde aşırı kahve ve çay tüketenler bu listeyi uyguladıkları süre boyunca kahve ve çayı şekersiz şekilde tüketmelidir.
  • Metabolizma hızınızın artması için listeyi uygularken mutlaka doğal bitti çayları tüketmenizi öneririz.
  • Ara öğünlerin önemini yukarıda vurgulamıştık, ara öğünlerin kesinlikle atlanmaması bu listeden daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Diyet listesi, Sabah

En fazla 20 gün uygulayabileceğiniz bu diyet için sabah kahvaltısı oldukça önemli. Özellikle düzenli ve bol çeşitli bir kahvaltı ile güne başlamak kilo vermenizi kolaylaştıracak ve gün içinde açlık krizi geçirmenizi engelleyecektir.

1 Dilim tam buğday ekmeği, 1 dilim az yağlı peynir, 5 adet tuzsuz zeytin ve aşırıya kaçmayacak şekilde domates, biber, salatalık ve yeşillik tüketmelisiniz.  Bunu 20 gün boyunca uygulamanız ve mümkün oldukça aynı saatlerde tüketmeniz gerekecek.

Diyet Listesi, Öğlen

Öğlen öğünlerinde 20 gün boyunca hafif beslenmeniz önemli. Size tavsiye ettiğimiz yemekler tom balığı salatası, ekmek içi konmadan hazırlanmış köfte, 100 gr haşlanmış tavuk ile mevsim salatası, ıspanak yemekleri, brokoli yemekleri ve sebze yemekleri tüketmeniz. Sabah ve öğlen öğünleri daha kısa olduğundan bu öğünde hafif beslenmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Eğer yemekten sonra kahve yada çay tüketecekseniz mutlaka şekersiz olmasına özen gösterin. Şekersiz tüketmek hem sağlık açısından da faydalı olacaktır.

Diyet Listesi, Akşam

Akşam öğününde yemek seçerken çok dikkat etmek gerekli. Akşam yemeğinizi en geç 7 ile 8 saatleri arasında bitirmiş olmanız gerekir. Eğer ilerleyen saatlerde karnınız kazınır ise yatmadan iki saat kadar önce bir elma yada bir kase yoğurt tüketebilirsiniz.

Sebze yemeği yanında bir kase yoğurt ve mevsim salatası, ızgarada hazırlanmış balık ve mevsim salatası, 1 porsiyon kadar yağsız pişmiş makarna ve bolca yoğurt, ızgarada hazırlanmış tavuk yada et yanında mutlaka mevsim salatası.  20 Gün boyunca bu örnek yemeklerden tüketmeniz oldukça önemlidir.

Diyet Listesi, Ara Öğün

20 Gün boyunca uygulayacağınız diyet listesinde iki adet ara öğün bulunmakta. Bunlardan biri sabah ile öğle arası diğeri öğle ile akşam arasındadır. Ara öğünü mutlaka uygulamanız gereklidir, nedeni ise bu ara öğünler açlık hissinizi bastırıp az yemenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gün içinde enerjinizi korumanıza da yardımcı olacaktır.

Ara öğünde özellikle lifli meyveleri tercih etmeniz tokluk hissi verecektir. Aynı zamanda bu lifli meyvelerin çoğunda kaloride yok denecek kadar azdır buda size bir artı kazandırıyor. Özellikle ara öğünlerde lif açısından zengin olan elma tüketmenizi tavsiye ederim. Bu meyveleri tüketirken yanında yarım kase yoğurt yada yarım bardak yağsız sütte tüketmenizde her hangi bir sorun yoktur.

Doğru Diyet Listesi Yorumları

Makalemizde anlattığımız diyeti uyguladıktan sonra mutlaka yazımıza yorum yaparak diğer sitemiz kullanıcılarına referans olabilirsiniz. Yapılan tüm yorumlar yazımızın daha fazla kişiye ulaşmasına yardımcı olacaktır.

NOT: Bu yazının bir reçete olmadığını mutlaka göz önüne almalısınız. Uygulayıp / uygulamamak tamamen sizin verebileceğiniz bir karardır.

Bir önceki yazımız olan Diyet Hataları adlı makalemize göz atmak ister misiniz. Bu zamana kadar diyet yaparken doğru bilinen bir çok tabuyu yıkan bir yazı oldu.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

2 thoughts on “En Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi

Bir cevap yazın