Elma sirkesi nasıl yapılır ? Nelere faydalıdır ?

Bir çok konuda şifa saçan elma sirkesinin faydaları elma ile tamamen aynıdır. Elma insan için ne kadar faydalı ise elma sirkesi de o denli faydalıdır. Elma sirkesi hangi cilt yapısına sahip olursanız olun kuru, yağlı ve ya karma sivilce, siyah nokta ve lekeleri azaltmak hatta geçirmek için çok faydalı bir tonik vazifesi görüyor.

Elma sirkesinin faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar fazla. Bu yüzden bu ne derece önemli bir şeyi düzenli kullanma alışkanlığı sağlamak size çok faydalı olacaktır. Elma sirkesini mümkünse kendiniz yapmanız çok büyük bir etken çünkü kullanım alanı ne olursa olsun elma sirkenin doğal olması gerekli.

Elma sirkesi nasıl yapılır

elma-sirkesi-nasil-yapilir

Doğal elma sirkesi kullanmanız için size evde elma sirkesi nasıl yapılır anlatacağız.

Malzemeler ; Elma, Su, Tuz, Nohut, Ekmek

Hazırlanışı ; Soyduğunuz elma kabukları ve çekirdeklerini bir kavanoza doldurun. Kavanozun ¼  elma ile geri kalan ¾ ise su ile doldurun ve ağzını bir bez yardımı ile kapatın. Daha sonra 20 gün kadar güneş görmeyen bir yerde kavanozu muhafaza edin. 20 gün sonunda elmaların çürüdüğünü göreceğiz kavanozda bulunan suyu ağzındaki bez yardımı ile süzerek başka bir kavanoza alın. Suyu koyduğunuz kavanozun içine 3 adet nohut, bir parça tuz ve ekmek atıp en az 40 gün süre ile bekletin. 40 Gün sonunda elma sirkeniz kullanıma hazır.

Elma sirkesi nelerde kullanılır ?

  • Cilt bakımı ve cilt temizliği için elma sirkesi kullanılır.
  • Zayıflama kürleri için elma sirkesi sıkça kullanılır.
  • Şeker hastalığı, baş ağrısı, halsizlik ve daha bir çok hastalık.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın