Elma diyeti ile hızlı zayıflamanın yolu

Elma diyeti nedir? Elma diyeti nasıl yapılır? Elma diyeti ile nasıl kilo verilir? Bu makalemizde size hızlı zayıflama yollarında birini daha tanıtacağız. Hızlı zayıflarken aynı zamanda sağlığınızı korumanızda oldukça önemli.

Doğru diyet seçimi

doğru diyet
doğru diyet

Diyet yaparken en dikkat edilmesi gereken husus sağlığınızın ve vücut dengenizin zarar görmemesi. Bu yüzden diyet uygularken hiç yememek yerine doğru şekilde beslenmeyi seçmelisiniz.

Bu yüzden şok diyet olarak bilinen tek gıda ile beslenme yöntemlerinden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ederiz. Bu diyetler insan sağlığı için tehlikeli olabiliyor. Tek gıda ile beslenmek vücut için gerekli olan mineralleri ve vitaminleri almanıza engel olarak sağlığınızı etkileyecektir. Şok diyetlerin uzun süre yapılması kesinlikle zarar verecektir, maksimum 1 hafta uygulanması önerilen diyetlerden uzak durmanız oldukça önemli.

Diyete başlamadan önce mutlaka bir not defterine 3 gün boyunca tüm öğünlerde tükettiğiniz besinleri not alın. Daha sonra beslenme alışkanlığınız ile yüzleşin. Diyete başlamadan bunu yapmanız diyet yaparken kilo verme azminizi diri tutacaktır.

Vermek istediğiniz kilo 5 kg üstünde ise mutlaka düzenli diyet yapmanızı ve kilo verme sürenizi yaymanızı tavsiye ederiz. Diyet yaparken mutlaka spor yapmayı unutmayın bu vücudunuzun verdiğiniz kilolara uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Elma diyeti nedir?

Vitamin açısından oldukça zengin bir meyve olan elma aynı zamanda içinde barındırdığı bazı elementler sayesinde yağ yakmaya yardımcı oluyor. Bu özelliği sayesinde kilolardan kurtulmaya yardımcı olurken, aynı zamanda sağlıklı kalmanızı da sağlıyor.

Elma diyeti nasıl yapılır?

elma diyeti
elma diyeti

Bu diyeti uygulamak için oldukça önemli maddeler var. Diyetin işe yaraması için kararlı olmanız en önemli olanlarından. Yemek sonrası meyve tüketmek kilo almanızı sağlar bunun nedeni meyvelerin lif bakımından zengin yapıya sahip olmaları.  Kilo almak isteyenlerin öğün sonrası meyve tüketmesi oldukça yararlı olacaktır.

Diyeti doğru şekilde uygulamak için lif açısından çok zengin bir meyve olan elmayı yemeklerden 15 dakika önce tüketmeniz gerekli. Bu şekilde elma size tokluk hissi verecektir, yemek yerken az yemenizi sağlayacaktır. Elma diyeti uygulayarak 1 ayda yaklaşık 10 kg kadar zayıflamanız mümkündür.

Olağan kilonuza ulaştığınızı düşündüğünüzde diyeti bir seferde kesmek tekrar kilo almanızı neden olabilir. Bu yüzden diyeti azaltarak bırakmanız gerekir. Her öğün uygulamak yerine 1 öğün uygulayarak 1 hafta sonra bırakmanız kilo almanıza engel olacaktır.

Elma diyetini uyguladığınız bir diyet programı var ise ona uyarlayarak kullanmanız kilo verme hızını arttıracaktır. Sağlıklı şekilde zayıflama için mutlaka doğal yöntemler tercih etmeniz, hap gibi kimyasalları kullanmamanız oldukça önemli.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

7 thoughts on “Elma diyeti ile hızlı zayıflamanın yolu

Bir cevap yazın