Duştan Sonra Cilt Bakımı Yapmak

Banyodan sonra yapılan cilt bakımı, cilde iyi gelen en iyi bakım sürecidir. Ciltteki gözeneklerin açılmış olmasıyla birlikte cilt yumuşar ve aynı zamanda temizlenir. Bundan dolayı bakıma daha hızlı tepki veren cilt, doğru bir bakımla güzelleşir. Banyo sonrasına gelmeden önce, banyoda da cilt bakımı yapabilmek mümkün olmaktadır ve aslında ilk adım banyoda başlamaktadır.

Banyo Yaparken Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hemen her banyoda bulunan kese, bir peeling görevini üstlenecektir. Hafif dokunuşlarla, cildi tahriş etmeden yapılacak bir kase ile birlikte banyoda cilt arınacaktır. Kir ve toz gibi çevrenin kötü etkilerinden arınmış olan cildiniz son derece sağlıklı bir görünecektir.

Duştan sonra cilt bakımı yapmak
Duştan sonra cilt bakımı yapmak

Buhar banyosu yapmak cildi yenileyen ve aynı zamanda gözeneklerin temizlenmesini sağlayan en etkili bakım yöntemleri arasında yer almaktadır. Buhar banyosu yapmanızla birlikte son derece arınmış olan cildiniz, bakıma hazır olacaktır.

Banyo Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Banyo sonrasında cildiniz, kir ve tozdan arınmış olacaktır. Açık gözenekler, bakımın etkili yapılabilmesine olanak sağladıkları gibi aynı zamanda kir ve yağ için de açıktırlar. Banyo sonrasında, cildiniz olumsuz faktörlerden uzak kalmalıdır.

Cilt bakım işlemine başlamak için banyo sonrası mutlaka bir tonikle gözenekler sıkılaştırılmalıdır. Kullanabileceğiniz tonikler birbirinden farklılık göstermektedir. Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için ev yapımı tonikler kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda kozmetik firmaları tarafından üretilen tonikleri de kullanabilirsiniz.

Banyoda tamamen temizlenmiş cilt aynı zamanda nem kaybetmiş cilt anlamına da gelmektedir. Banyo sonrasında kuru ve sıkı bir cilde sahip olduğunuzu hissedebilirsiniz. Cildin nem kaybetmesi beraberinde yaşlanma ve kırışıklık gibi sorunları getireceğinden dolayı, mutlaka nem dengesini koruması gerekmektedir. Bitkisel yağlar yardımıyla veya su bazlı kremler yardımıyla cildinizi nemlendirebilirsiniz. Nemlendirici etkiye sahip olan kremleri tercih ederken mutlaka cilt tipinize uygun olarak seçmelisiniz. Cildiniz için uygun olan kremler etkisini daha kısa süre içerisinde göstereceği gibi aynı zamanda bir o kadar da güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacaklar.

Banyodan sonra cildinizin nefes almasında giyeceğiniz ürünlerin de etkisi büyüktür. Pamuklu eşyaları tercih ederek cildinizi tahrişten uzak pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

2 thoughts on “Duştan Sonra Cilt Bakımı Yapmak

Bir cevap yazın