Dünyanın çap çok çikolatası

Tasarımcı Daniel Gomez pırlanta biçimli tasarladığı çikolatısını yenilebilen altın yapraklar birlikte kapladı. Portekiz’de fuara katılan bu çalışmanın fiyatı ise 9 bin 489 kafa iken belirlendi. Fiyatı pek görselliği ile duyuru çeken çikolata için Madagaskar’dan toplanan vanilya dolgusu, yenilebilir servet pullar, ak truffle denilen spesifik bazı çikolata türü ve çiğdem iplikler kullanıldı.

Rekorlar kitabında

Fiyatı birlikte tutanak kırılma çikolata amacıyla fuar süresinde iki belirli durdurma görevlendirildi. Korumaların de lezzet duyuları alınmış kişilerden seçildiği bahis parası edildi. Modelist Daniel Gomes, beysbol oyun alanı biçimli ürettiği bu iş eserinin Guinness Rekorlar Kitabı yoluyla dünyanın en pahalı çikolatası gibi sertifikalandırıldığını söyledi. Çikolatanın kutusu hem de 5500 alışkanlık Swarovski kristali beraber donatıldı.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın