Doğal zencefil kürü tarifi ile gripten kurtulma

Mevsim geçişleri, havaların soğuması ve kışın gelmesi gripte geldi demek oluyor. Grip genelde yaşlı ve çocuklarda çok zor atlatılan bir solunum yolu hastalığıdır. Gripten korunmak için bağışıklık sistemimizin güçlü olması ve hastalığa karşı direnmesi gerekli. Bağışıklık sisteminin zinde kalmasına yardımcı olmak için grip olmadan öncede mutlaka bol bol C vitamini tüketmeniz gerekir.

Gripten kurtulmak için bir çok yöntem mümkündür ineler ve ilaçlar dışında eğer çok ağır geçmiyor ve tehlike grubunda değilseniz doğal yollara başvurmanız mümkündür. Bu doğal yöntemlerden en etkili ve bilindiklerinden birini sizinle paylaşacağız.

Doğal ev yapımı zencefil kürü

gripten_korunma_zencefilZencefil gripten kurtulma ve grip esnasında rahatlama için oldukça sık kullanılır. Bu yüzden doğal kürler kullanan bir çok kişi zencefilin önemini bilir. Zencefil öksürüğü azaltır, boğaz rahatlatır ve balgam sökücü etkisi ile gripten bir an önce kurtulmanıza yardımcı olur.

Doğal zencefil kürü nasıl yapılır ?

Doğal zencefil kürü için gerekli olan malzemeler; 1 adet sulu limon, yaklaşık yumurta büyüklüğünde 1 adet zencefil ve 3 kaşık baldır.

Not : Bu tarif 1 yaş altı bebeklerde kullanılmamalıdır. Bu uyarıyı mutlaka dikkate almanız gereklidir. 

Doğal Zencefil kürü hazırlanışı; Limonu iyice yıkadıktan sonra kabukları ile birlikte dilimleyerek robota atın, daha sonra 3 kaşık balı ekleyin. Zencefilin kabuklarını soyduktan sonra onuda robota ekleyin, püre kıvamına gelene kadar robotu çalıştırın. Doğal zencefil kürü hazır hale geldi bu kürü saklamak için cam bir kavanoza koyarak uzun süre dolapta muhafaza edebilirsiniz.

Doğal zencefil kürü kullanımı ; Bir bardak kaynar suya 2 yada 3 kaşık ilave ederek iyice karıştırıp tüketebilirsiniz. İsterseniz süt ile de tüketebilirsiniz, süt kullanırsanız uykusuzluğa ve mide hazmına da iyi geldiğini göreceksiniz. Öksürük başlar başlamaz tarifi kullanmaya başlamanız boğazın tahriş olmasını engelleyecek gece rahat yatmanızı sağlayacaktır.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

1 thought on “Doğal zencefil kürü tarifi ile gripten kurtulma

Bir cevap yazın