Doğal yollarla hızlı kilo almak

 Kilo almak istiyorsunuz ve bunu başaramıyorsanız, bu gün sizin için doğal yollarla kilo almak hakkında bir kaç teknik paylaşacağız. Sizin için hazırladığımız bu yazıdaki teknikleri uygulayarak hızlı ve sağlıklı kilo alabilirsiniz.

Kilo alırken amacınız sağlık bir şekilde kilo almak olsun. Yağlanmak yerine ideal kilonuza ulaşarak sağlıklı bir vücuda sahip olmak olsun hedefiniz. Kilo alırken mutlaka spor yaparak vücudunuzu alacağınız kilolara alıştırmalı ve hantal biri olmaktan korunmak oldukça önemli.

Hızlı ve sağlıklı kilo alma yöntemleri

Öğünleri arttırın; Günde 3 öğün yemek yerine ara öğünler koyarak bu öğün sayılarını 6 çıkarmak oldukça önemli. Bu öğünleri 3 tanesinde kalorisi yüksek öğünler seçmeniz oldukça önemli.

Kahvaltıyı atlamayın; Sabah kalktıktan sonra 1 saat içinde mutlaka çok sıkı bir kahvaltı yapın. Kahvaltıda besin çeşitliği oldukça önemli.

Uyku düzeni; Uyku düzeninize mutlaka dikkat edin. Kas gelişimi için kaliteli bir uyku mutlaka şart. Mutlaka her gün en az 6 saat uyku almak gerektiğini unutmayın. Kilo almak yanında bu sağlığınız içinde oldukça önemli.

Arı sütü; Kilo almanın en bilindik ve sıkça başvurulan yollarından biride arı sütüdür. Her öğünden sonra tok karnına bal ile karıştırılmış arı sütü tüketmeniz kilo almanızı hızlandıracaktır.

Antep fıstığı; Günde en az 1 avuç Antep fıstığı tüketmek hızlı kilo almanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda vücudun zinde olmasına ve gün içindeki etkinlikler için enerji sağlayacaktır.

Üzüm pekmezi; Her gün bir bardak ılık sütün içine üzüm pekmezi ilave edip kilonuz dengelenene kadar kullanın. Kilonuz dengeye ulaştığında bu uygulamayı sona erdirin.

Spor yapmak; Öğünlerden önce spor yapmak hem iştah açacak hemde alınan kilonun dengeli yayılmasına yardımcı olacaktır. Koşu ve mekik mutlaka yapmanız gerekenler arasında.

Su tüketme; Günde mutlaka en az 2 litre su tüketmeniz gerekli. Su tüketimi böbrekleriniz ve sağlığınız içinde oldukça faydalı olacaktır.

NOT: Size verdiğimiz bu yöntemleri denemek sizin seçiminiz. Size verdiğimiz bu tavsiyeler kesinlikle bir reçete gibi görülmemelidir. Kilo alma sorununuz devam ederse mutlaka bir doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

1 thought on “Doğal yollarla hızlı kilo almak

Bir cevap yazın