Doğal yollarla gripten korunma

Grip genelde kış aylarının korkulu rüyası olan bir hastalıktır.Gripten doğal yollar korunma tarifine geçmeden önce grip hakkında biraz bilgilendirelim sizleri.

Grip nedir ?

Genelde soğuk algınlığıyla karıştırılan grip bir solunum hastalığıdır. Grip hastalığının sebebi influenza denen virüsdür.  Grip insanlar üzerinde kendini oldukça belli eden etkileri vardır. Bunlardan bazıları ciddi halsizlik, öksürme, titreme ve baş ağrısıdır. Soğuk algınlığında bu belirtilerden daha çok burun akıntısı ve burunda tıkanma meydana gelir. Gripte genelde çocuklarda daha fazla görünen bir belirti ise isal ve kusmadır. Grip genelde 7 gün ile 10 gün arasında geçer. Ama bazen insanın vücut direncine göre hastalık uzun sürebilir hatta zatürre gibi daha tehlikeli bir hastalığa dönüşebilir. Grip belirtileri göründüğü anda özellikle çocuklar için doktorunuza başvurma hızınız çok önemlidir. Zaman kaybetmeden doktorunuzun size önerdiği tedaviye başlamanız gerekli.

Gripten doğal yollar nasıl korunurum ?

Gripten korunma için vücut direnci ve bol vitamin çok önemli. Sizin için aşağıda verdiğimiz tarifi uygulamanız vücut direnci ve vitamin konusunda size destek olacaktır. Tarifinde kullanacağınız malzemeler kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve maliyetsiz malzemelerdir.

Malzemeler nelerdir ?

1 Adet portakal , 1 adet limon, 1 yumru zencefil , bal ve 2 adet kabuk tarçın kullanacağız tarifimiz de. Tarifimiz de bulunan tüm malzemeler vitamin ve şifa yönüyle kendini kanıtlamıştır.

Nasıl hazırlanır ?

Portakal, limon ve zencefili ( kabuğunu soyduktan sonra ) küp küp doğrayın. ” Doğrarken keskin bir bıçak kullanmanız portakal ve limon gibi vitamini suyunda barındıran malzemelerimizin su kaybını en düşük seviyeye indirecektir ”.

Doğradığımız portakal, limon ve zencefille tarçını da ekleyerek cam kavanoza koyuyoruz. ” Cam kavanoz kullanmanız sağlık açısından önemlidir ” .  Daha sonra kavanoza balımızı da ekleyerek dinlenmesi için dolaba koyuyoruz. Arada kavanozu ters çevirerek balın malzemelere yayılmasına destek olmayı da unutmayalım.

Kullanışı nasıldır ?

Sabah kahvaltıdan önce bir tatlı kaşığı kullanmanız gerekli. Aç karınla ve sabahları kullanmaya önem gösterelim.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın