Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma

cilt beyazlatma
cilt beyazlatma

Cilt, farklı faktörlerden kaynaklı olarak renk değiştirebilen bir yapıya sahiptir. Güneş ışınları, stres, beslenme düzeni ve kozmetik ürünleri gibi faktörler, cilt renginin değişmesindeki en önemli etkenlerdir. Yüzde bulunan izler ve lekeler de cildin rengini etkileyebilmektedir. Cilt beyazlatma bu noktada büyük bir önem taşımaktadır. Her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen bir yöntem olan cilt beyazlatma işlemi, güzellik merkezlerinde oldukça masraflıdır. Doğal yöntemler kullanarak uygulayabileceğiniz beyazlatma işlemleri sayesinde hem bütçenize katkı sağlayacak hem de istediğiniz görünüme sahip olan bir cilde kavuşacaksınız.

Doğal Yöntemler ile Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Doğal yöntemler kullanarak cilt beyazlatmak için farklı alternatiflere sahipsiniz.

Bal-Limon Karışımıyla Cilt Beyazlatma İşlemi

Cilt tonunu açan bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra cilt için nemlendirici özelliğe sahip bir ürün olan bal ile genç görüneceksiniz. Cildinizde bulunan akne, sivilce ve çeşitli lekelerden bal yardımıyla kurtulabilmeniz mümkün.

Yapılışı: 1 kaşık kadar bal ve 1 tatlı kaşığı kadar limon suyunu iyice karıştırın. Karışım kıvama geldikten sonra cildinize sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Ardından ılık suyla temizleyin. Düzenli olarak uyguladığınızda cildinizin beyazladığını göreceksiniz.

Yoğurt ile Doğal Cilt Beyazlatma İşlemi

Yoğurt, her cilt tipine uygun olarak cilt beyazlatma işlemini yapabilmeye olanak sağlamaktadır.

Yapılışı: Yoğurdu öncelikle ince bir katman olacak şekilde cildinize sürün. Biraz bekleyin ve ardından bu katmanı ılık suyla durulayın. Günlük olarak 2 haftaya kadar uygulayabilirsiniz.

Cilt beyazlatmada, yoğurt maskesini zenginleştirmek istiyorsanız; 1 kaşık kadar yoğurdu ve balı karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra cildinize yavaşça uygulayın ve 15 dakika kadar bekletin. Ardından durulayın. Düzenli olarak uyguladığınızda kesin sonuç elde edebilirisiniz.

Portakal ile Doğal Cilt Beyazlatma

Cilt beyazlatma için hem içeriğindeki vitaminler ile portakal doğru bir tercih olacaktır.

Yapılışı: 2 kaşık kadar portakal suyu ile birlikte toz halindeki zerdeçalı karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra kıvama geldiğiniz göreceksiniz. Karışımı cildinize masaj yaparak yavaş yavaş sürün. Cildinizde gece boyunca kalacak olan karışımı, sabah uyandığınızda ılık su ile temizleyerek cildinizi tazeleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ”Hızlı Kilo Vermenin Yolları” göz atmak ister misiniz?

 

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

1 thought on “Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma

Bir cevap yazın