Doğal şifa kaynağı Hindistan cevizi suyu faydaları

 Hindistan cevizi suyunun faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar uzun ve önemli. Özellikle cilt bakımı konusunda kullanımı oldukça fazla olan Hindistan cevizi ve suyu, aynı zamanda Hindistan cevizi suyu enerji konusunda oldukça bonkör bir doğal şifa kaynağıdır.

Hastalıklara karşı vücut direncini arttırmaya yardımcı olan Hindistan cevizi ve suyu. Parlak ve pürüzsüz cilde sahip olmanında en kolay yollarından biri. Cilt bakımı kürü yapımında Hindistan cevizi sıkça kullanılır.

Hindistan cevizi suyu çıkarma

 hindistan_cevizi_suyu_cikarmaHindistan cevizi suyu elde etmek için Hindistan cevizi çivi ya da burgu yardımıyla delinerek suyu elde edilir. Çıkarılan suyun bekletilmeden kullanılması, cam içinde muhafaza edilmesi vitamin ve minerallerinin kaybetmesini engel olur.

Hindistan cevizi ve suyunun faydaları

hindistan_cevizi_suyu_faydalariHindistan cevizi ve suyu gün içinde enerjik kalmanıza yardımcı olur.
Sindirim sisteminin çalışmasını ve düzene girmesine yardımcı olur.
Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
Metabolizmayı hızlandırır ve tok tutucu etkisi ile kilo verme konusunda etki sağlar.
Baş ve migren giderilmesi konusunda oldukça yararlıdır.

Hindistan cevizi ve suyu kullanımı

hindistan_cevizi_suyu_cilt_bakimiBir miktar ananas suyu ile karıştırıp cildinize uygularsanız cilt temizliği konusunda oldukça etkili olduğunu göreceksiniz. İçinde barındırdığı sodyum, potasyum ve kalsiyum mineralleri sayesinde hastalıklara karşı önleyici etkisi için bol bol kullanın. Kış aylarında ve soğuklarda vücut direncini korumaya büyük etkisi vardır.

 Göz atmak istersiniz; Kış aylarında hastalıklardan korunmak amaçlı ve gripten kurtulmak için ” Doğal zencefil kürü tarifi ile gripten kurtulma ” yazımıza göz atabilirsiniz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın