Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı Maskeleri

Kimyasal içeren ürünleri kullanmak yerine anti-aging özellikleri içeren doğal ürünleri kullanmanız cildinize daha iyi gelecektir. Doğal ürünler ile birlikte evinizin rahatlığında yapabileceğiniz cilt bakımı için bütçenizin sınırlarını da zorlamakla karşı karşıya kalmazsınız. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı sayesinde, ilerleyen yaşlarda kırışıklık problemi gibi problemlerle karşı karşıya kalmazsınız.

Yaşlanmaya Karşı Etkili Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hindistan Cevizi ile Kırışık ve Çizgilerin Önüne Geçebilirsiniz

Hindistan cevizi cilt maskesi
Hindistan cevizi cilt maskesi

Hindistan Cevizi, içerisindeki vitaminlerle birlikte ciltte oluşabilecek kırışıklıkları ve çizgileri engeller. Anti-aging etkili doğal bir bakım ürünü olan Hindistan Cevizi aynı zamanda cildinizi besleyecek.

1 adet Hindistan Cevizini bir kap içerisine rendeleyin. Rendeledikten sonra üzerine yarım çay bardağı kadar süt ekleyin. Kap içerisinde Hindistan Cevizi ve sütü biraz karıştırın ve ardından cildinize koyarak bekletin. 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık su yardımıyla iyice durulayın.

Avokado ile Gençliğinizi Koruyun

Avakado Cilt Bakımı Maskeleri
Avakado Cilt Bakımı Maskeleri

Cildiniz solgun görünüyorsa ve yaşlanma karşıtı bir ürün arıyorsanız avokado son derece doğru bir tercih olacaktır. Yüzünüzde oluşmaya başlayan ince çizgileri ortadan kaybedecek avokado ile cilt bakımınızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir kâse içerisine 1 adet avokadoyu rendeleyin. Avokadoyu rendeledikten sonra kâse içerisinde iyice ezin. Krem kıvamına gelen avokadoyu cildinize masaj yaparak sürün. Cildinizde avokadoyu 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Cildinizi Doğal Bal ile Gençleştirin

Bal tüketildiğinde sağlık açısından birçok faydası bulunan bir besin olmasıyla beraber bunun yanı sıra maske olarak kullanıldığında cilde parlaklık katarak yaşlanmayı engeller.

1 kaşık bal ve yarım kaşık kadar limonu kap içerisine koyarak birbirlerine geçecek şekilde karıştırın. Karışımı cildinize uygulayın ve 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla temizleyin.

Anti-Aging Etkili Doğal Cilt Bakım Ürünü: Ananas!

Yaşlanmanın belirtilerini ortadan kaldırmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz doğal bakım ürünlerinden biri de ananas olacaktır. Ananas ile cildinize pratik bir bakım sağlayacağınız gibi bununla beraber gözeneklerinizi de açacaksınız.

1 adet ananası dilimler haline ayırın. Dilimlediğiniz ananası cildinize masaj yapar gibi yavaş yavaş uygulayın. 7 dakika kadar bu işlemi devam ettirdikten sonra ananas dilimlerini yüzünüzde bırakın. 10 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü bol ılık su ile temizleyin.

Bir önceki yazımız ”Aspirin Cilt Maskesi” göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

3 thoughts on “Yaşlanma Karşıtı Doğal Cilt Bakımı Maskeleri

  Onur

  (05/02/2017 - 22:51)

  Hindistan cevizini duymuştum. Fakat en iyisi salata hem ucuz hem her yerde bulabilirsiniz.

  Fakir Yazar

  (05/02/2017 - 23:33)

  Doğa kanunlarının önüne geçmek zor nereye kadar engelleyebileceksin eninde sonunda yaşlanacaksın bence olduğuna bırakılmalı Ajda pekkan gibi taş olacağıma doya doya yaşlılığımı yaşarım 🙂 ananas, bal ve avakado yu bulsam yirim ben 😀 kıcıma başıma sürmem 😀 bilgiler için eyv.

  Eninde sonunda her güzel yaşlanacak ama kadınlar bunu anlamıyor 😀 direniyorlar bize de destek vermek düşer 😀 bilgi için çok teşekkürler. 😀

Bir cevap yazın