Diyet Yapmadan Zayıflama

diyet
diyet

Zayıflamak için hemen herkesin aklında diyet yapma fikri var. Diyet programları zayıflama konusunda beklentilerinizi karışlayacak programlar olsalar da hayatın temposu içerisinde düzenli olarak uygulayabilmek zorlaşmaktadır.

Diyet yapmadan, hayatınıza katacağınız farklılıklarla birlikte zayıflayabilmeniz de mümkündür. Belli başlı püf noktaları hayatınız içerisinde bir rutin olarak devam ettirmenizle birlikte, ciddi kilolar verebilir veya fitliğinizi koruyabilirsiniz.

Diyet Yapmadan Zayıflama Sırları

Şekerden Kurtulun

Şeker tüketmek yerine, şeker alternatifi olan tatlandırıcılarla birlikte içeceklerinize değer katın. İçeriğinde şeker bulunmayan ürünleri tercih ederek kolaylıkla kilo verebilir ve ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

Atıştırmalıklarınızı Sağlıklı Belirleyin

Televizyon izlerken veya arkadaşlarınızla otururken; cips, yağlı çerezler gibi atıştırmalıklar yerine daha çok kalorisi az çerezleri atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay ile Zayıflayın

Kilo kaybının yolunu açan en önemli yardımcılardan biri yeşil çaylar oluyor. Yeşil çay tüketerek sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

 Yemek Yemenizin Belirli Bir Süresi Olsun

Ne kadar sürede yemek yediğinizi öncelikle süre tutarak belirleyin. Yemek yeme sürenizi 20-25 dakikaya yaymanızda büyük bir fayda olacaktır. Yemeklerinizi yavaş yemeniz demek beraberinde küçük porsiyonlarla doyabilmenizi sağlayacaktır.

Uyku Düzeninizi Oluşturun

Günlük olarak uyku düzeninizi belirlemenizle birlikte, yemek yeme düzeniniz de belirli bir düzelme olduğunu görebilirsiniz. Uyku düzeninizle birlikte, vücudunuzun dinlenmesini ve sindirimini rahatlıkla yapabilmesini de sağlayarak kilo verebilirsiniz.

Sebze ve Meyve Ağrılıklı Beslenin

Günlük olarak yediğiniz öğünlerden birini mutlaka sebze ve meyve yiyeceğiniz şekilde belirleyin. İçerisinde bol miktarda lif ve su bulundurmalarıyla birlikte, kalorilerinin az olması sebebiyle size yardımcı olacaklardır. Sebze yemeklerini pişirirken daha çok haşlamaya özen gösterin ve yağ kullanımını olabildiğince azaltın.

Tahıl Tüketimine Özen Gösterin

Diyet yapmadan kilo vermenize yardımcı olacak tahıllı besinlerle vücudunuzun direncini de artıracaksınız. Yulaf, buğday, pirin ve kepekli tahılların tüketimini düzenli olarak yaptığınızda, aldığınız kalori miktarında da doğrudan düşüş olacaktır.

Ekmeği Az Tüketin

Ekmek demek beraberinde yüksek kalori de demektedir. Kahvaltıda veya öğle yemeğinizi yerken, ekmek dilimlerinizi giderek azaltın. Birden bire ekmeği kesmek yerine zamanla daha az miktarda tüketmeye özen göstererek sağlıklı bir kilo verme sürecini başlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ”Doğal Cilt Maskeleri” göz atmak ister misiniz?

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

7 thoughts on “Diyet Yapmadan Zayıflama

  Hamdi

  (26/01/2017 - 15:56)

  Bizim ofiste Leyla diye bir arkadaş var o kendini aç bırakarak zayıflamaya çalışıyor dur şu yazıyı ona göndereyim de okusun 🙂 🙂

  […] önceki yazımız ”Diyet Yapmadan Zayıflama” göz atmak ister […]

  Fakir Yazar

  (26/01/2017 - 17:17)

  vayy arkadaş 1 tanesine bile uyulmazmı hiç birine uymuyorum iyi mi 🙂 şimdilik kilom abartılacak kadar fazla değil ancak ileride olacak gibi görünüyor. uymaya calışacaz artık 🙂

  Onur

  (26/01/2017 - 18:53)

  Listede yer alan maddelerden sadece Şeker Kullanmama ile uyuşuyorum. Onun dışında diğer maddeler tamamiyle bana ters 🙂

  Enes Talha

  (26/01/2017 - 18:54)

  Aç kalarak zayıflamakta etkili. En azından benim için 🙂

  Ercümen

  (27/01/2017 - 09:04)

  Ben yattığım yerden kilo vereyim diyen binlerce insan var bu ülkede. Evet diye yapmadan da kilo verilir, yanına mutlaka ama mutlaka spor eklenmeli. En azında yürüyüş. Öyle yatılan yerden kilo vermek nereye kadar.

  Ercüment

  (27/01/2017 - 09:04)

  Ben yattığım yerden kilo vereyim diyen binlerce insan var bu ülkede. Evet diye yapmadan da kilo verilir, yanına mutlaka ama mutlaka spor eklenmeli. En azında yürüyüş. Öyle yatılan yerden kilo vermek nereye kadar..

Bir cevap yazın