Deniz tuzunun faydaları

 Deniz tuzu hem vücut sağlığına hemde cilt sağlığı konusunda oldukça başarılı. Adını sıkça duyduğumuz deniz tuzu doğal bir güzellik kaynağı saçınızdan tutunda cildinize kadar bir çok farklı etki ile size güzellikler sunuyor.

Deniz tuzu nasıl üretilir ? 

 Deniz tuzu süzülmüş deniz suyunun güneş altında olan özel havuzlarda bekletilerek suyun buharlaşmasıyla elde edilir. Bir çok farklı alanda kullanılan deniz tuzu başta kozmetik sektörünün vazgeçilmezidir.

 

deniz tuzu,cilt bakımı,saç bakımı,deniz,tuz,deniz tuzu spreyi

Deniz tuzunun faydaları 

Deniz tuzu kırılan ince yapıya sahip tırnaklarınızın onarımında büyük bir rol oynar.  Limon kabuğu ve deniz tuzu ile tırnaklarınızı ovalamak yeterli olacaktır.

Yıpranan saçların bakımında deniz tuzu kullanmak büyük bir iyileştirme gösterecektir. Yapmanız gereken 1 kaşık deniz tuzuna 1 bardak klorsuz içme suyu koyup sprey kutusuna koyarak karıştırmak. Daha sonra saçlarınıza sıkıp kurumasını beklemeniz yeterli.

Ham şekilde olan deniz tuzunda ayaklarınızı bekletmeniz hem şişkinliği alır hemde stresinizi azaltır.

 Deniz tuzu konulmuş yemekler daha çabuk sindirilir ve metabolizmanızın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın