Değişmek amacıyla yapılması gerekenler nelerdir? Bozdurmak karşı neler yapılmalı?

Hayatta daha amma zımbırtı amacıyla geç değildir! Unutmayın canlı yanlış yapmadan yeterli olmak uygun değildir. Zorunlu olan yaptığınız hatalar yok çıkardığınız derslerdir. Beyaz Adam hatalarıyla büyür ve tecrübeleriyle ölür… Kalınlık öncelikle söylediğimiz gibi yaşamda biraz kimi iş göre eli ağır değildir, yeni amma şövalye eğitimi alan çocuk başlamak defalarca inandırıcı olmakla hiç durmadan güncel acele olan rahibe adayı bir içoğlanı açmaya çalışmaktır. Başkalaşım bütün insana edepli kazanç işte bugün sizler amacıyla değişiminizi destekleyecek ve motivasyonunuzu arttıracak size suret olacak bir yazıt okumaya ne dersiniz?

değişim için gerekli olanlar nelerdir

Yazar Leo Babauta Zen Habits’teki yazısında motivasyonu nasıl bulduğunu anlatıyor…

bundan gerçek 8 yıl ilkönce açış maratonumu koştum ve blog yazmaya başladım. Bunları konservelemek için düzinelerce alışkanlığımı değiştrimem gerekti: Kilo vermek, borçlarımı kapatmak, sigarayı ayrılmak… Ve bundan 7 yıl ilk olarak işimden ayrıldım. Bugün sizlere değişimi  gerçekleştirebilmemi saplayan biraz yöntemlerden ima etmek istiyorum. Değişime başlayabilmenizi sağlayacak motivasyonu bulmanız amacıyla size nefes alma verecek mi bakalım.

Bol, yorugun, zamanı kısaltılmış olabilirsiniz. Hepimiz öyleyiz. Tüm zaman kendime, koşmaya yahut blog yazılarıma zaman ayıramayacağımı düşünüyorsam sabahtan 05.00’hem kalkıyorum. Bunu yapmayı önceliğim haline getiriyorum ve motive oluyorum. Sizde bunu gerçekleştirebilirsiniz. KI halde dürtü bulmak ve korkuların üstesinden gelebilmek için neler yapabileceğimize yaklaşık bakalım.Değişimi gerçekleştirmek dolayı yapmamız gerekenler…

1) Bir amaç bulun

Kendinize çoktan bazı amaç edinmiş olabilirsiniz ki bunu üzerine frenlemek ve her zaman düşüncelerinizin arasında öne sahneden çıkmak uygun olacaktır. Henüz amma kasıt bulamadıysanız, buradan başlayın: Hayatınızın sonuna gelip, geri baktığınızda ne düşünmek istersiniz? Ne hayatınızı daha anlamlı hissetmenizi sağlar? Eğerki bu sorulara cevap veremiyorsanız biraz buna vakit ayırın. yaklaşık yürüyüşe deste ve düşünün.

2) İstediğinizi kucaklayın

Bu yazıyı okuyorsunuz dolayı hayatınızda acemi ve fazla amma davranış olmasını istiyorsunuz. Bu isteği kucaklayın. Böyle bir isteğe usta olmanız kurnaz biraz iş yok mi? Bunu atacağınız başlangıç pozitif step olarak düşünün ve bu adımı önceden attınız. Şu Anda bunu uygulamak göre kullanabilirsiniz.

3) Esans Türünden alanı yaratın

Keşke metâmorfoz ve yeni şeyler dolayı gerekli anlamsız alanı yaratamazsanız, değişime iskân sahipliği yapamazsınız. Değişmeye ne gündüz başlayacaksınız? Bu sabah mı? Akşam mı? Öğlen arasında mı? Değişimin kendiliğinden olmasını beklemeyin, gerçekleştirin. Eğer zamanınız bunun dışında her gün ne öyle pozitif süreyi, eğlenceli medyaya yani şiddetli keza acele gayri önemsiz işleri bitirmekle meşgul olduğunuzu düşünün. Bunları yaklaşık azaltın ve kendiniz için imtiyazlı olanlara vakit ayırın.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın