Doğal Cilt Bakım Maskeleri

cilt bakımı
cilt bakımı

Cilt bakımı; genç görünmek, etkileyici görünmek ve aynı zamanda sağlıklı bir cilde sahip olmak için çok önemlidir. Cilt bakımı önemli olduğu kadar aynı zamanda kimyasal maddelerin etkilerinden ne kadar uzak olursa o kadar doğal bir bakım olarak kabul ediliyor. Kimyasal katkı maddelerinden uzak olan doğal ürünlerle yapabileceğiniz cilt bakımında öncelikli olarak cilt tipinizi belirlemeniz gerekmektedir.

Kimyasal ürünlerin cildinizde daha hızlı etkilerini gösterdiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Doğal bir cilt bakımını düzenli olarak yapmanız halinde, gözle görülür etkisini cildinizin derinliklerinde de hissedeceksiniz.

Doğal Cilt Bakımı için Maskeler

Cilt Nemlendirici Maske

Sürekli olarak kuruyan ciltler için ideal bir maske olan nemlendiricili maske, hava şartları karşısında zayıf kalan ciltler için idealdir.

3 kaşı kadar balı ve 1 adet limonun suyunu bir kap içerisinde karıştırın. İyice birbirine karışan malzemelerin bir süre sonra kıvama geldiğini göreceksiniz. Kıvama gelen karışıma çok az gliserin ekleyin ve biraz daha karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız karışımı cildinize masaj yaparak, yavaşça uygulayın. Maskenin cildinizde 15 dakika kadar beklemesi yeterli olacaktır. Yeterli bekleme süresinden sonra ılık suyla cildinizi durulayın.

Ölü Derilerden Arındırıcı Maske 

Bir çay bardağı tuz, 1 litre süt ve yarım çay bardağı balı bir şişe içerisine koyun ve iyice çalkalayın. Malzemeleri çalkalayarak birbirine karıştırmanızla birlikte, köpürdüğünü gördüğünüzde hazır olduğunu anlayabilirsiniz. Karışımı ovalayarak cildinize uygulamanızla birlikte cildiniz ölü derilerden arınarak rahatlayacaktır.

Gül Maskesi 

Tarihin eski dönemlerinden itibaren cilt bakımı için kullanılan bir malzeme olan gül, cilde oldukça faydalıdır. Genç görünmeyi sağladığı gibi aynı zamanda cildi nemlendirmesiyle birlikte doğal bir cilt bakım ürünüdür.

Gül maskesi yapmak için öncelikle 6-7 adet gül yaprağına ihtiyacınız var. Gül yapraklarını bir kap içerisine koyun ve ezmeye başlayın. İyice ezdikten sonra macun kıvamına getirin. Macun kıvamına gelmiş olan gülü, cildinize masaj yaparak yavaşça uygulayın. Cildinizde 15-20 dakika süreyle tuttuktan sonra bol su yardımıyla yüzünüzü yıkayın. Haftada 1-2 kez düzenli olarak uygulamanızla birlikte, daha genç ve daha güzel bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan ” Hamilelikte Sigara” göz atmak ister misiniz?

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

4 thoughts on “Doğal Cilt Bakım Maskeleri

Bir cevap yazın