Cilt Bakımının Doğru ve Yanlışları Nelerdir?

Cilt bakımı tarihin eski dönemlerinden itibaren büyük bir öneme sahip olmuş bir işlem olmasıyla birlikte günümüzde bu önemini katlayarak devam ettirmiştir. Kulaktan dolma bilgilerle yapacağınız cilt bakım işlemlerinin bir faydasını göremeyeceğiniz gibi daha çok zararını görebilme şansınız bulunuyor. Cilt bakımının doğru ve yanlışlarını merak edenler için söylentilerden uzak, uzmanlar tarafından paylaşılmış bilgileri sizler için derledik.

cilt
cilt

Gündüz Kremi ve Gece Kremi Farklı Yoğunluklarda mı Kullanılmalı?

Gece ve gündüz kremlerinin yoğunlukları tercihe bağlı olarak değişebilir. Genellikle kadınlar, gece kullandıkları kremin daha yoğun ve daha ağır kremler olmasını isterler anca bu denli yoğunluğa ihtiyaç yoktur. Gündüz ve gece tercih ettiğiniz cilt bakım kremleri birbirlerinden farklı özelliklerde olabilirler.

Tonik, Cilt Bakımında Etkili mi Değil mi?

Su ile yüzünüzü yıkadığınızda cildiniz aslında tamamen arınmış sayılmaz. PH seviyesi 5,5 olan cildiniz, kullandığınız suya bağlı olarak değişkenlik gösterebilen sertliklerle karşılaşabilmenizi de beraberinde getirmektedir. Cildinizin asit dengesi bu noktada bozulabilir. Tonik, cilt bakımı için gerekli bir işlemdir. Ciltteki asit seviyesini toparlamanız için satılan kaliteli ve cildinize uygun tonikleri tercih edebilirsiniz.

Gece Cilde Bakım Ürünü Sürersem Cildim Rahat Nefes Almaz mı?

En sık yanlış bilinen konuların başında, gece cilde sürülecek ürünlerle birlikte gözeneklerin tıkanacağı gelmektedir. Eğer cildiniz gece bakım kremlerine ihtiyaç duyuyorsa kremlerinizi sürmeniz daha etkili olacaktır. Cildinizi belirli günlerde dinlendirerek gece yenilenmesini sağlamanız durumunda iyi bir denge yakalayabilirsiniz.

Su Cildi Kurutuyor

Su, her cilt tipinde doğal bir şekilde kendi haline bırakıldığında kuruluğa sebep olacaktır. Cildinizde buharlaşarak kurumuş olan su, cildinizin gerilmesini de beraberinde getirecektir. Cildinizi su ile buluşturduktan sonra kurumaması adına doğru kremleri sürmenizle birlikte kurumanın önüne geçebilmeniz mümkün.

Göz Kremini Yüzün Her Bölgesine Sürmek

Doğru bilinen yanlışlardan birisi, göz kremini yüzün her noktasına yaymaktadır. Yüz kremleri ve göz kremlerinin içeriği birbirinden farklıdır. Göz kremlerinizi sadece göz çevrenizde uygulamanız doğru bir kullanım olacağı gibi cildinizi de yıpratmayacaktır.

Vazelin Çok Pratik Bir Koruyucu

Vazelin, bir nemlendirici olarak gözükse de nemlendiricini üzerine sürülmesinde çok daha büyük yarar olan bir üründür.

Bir önceki yazımız olan ”Evde Kolay Zayıflama Yöntemleri” göz atmak ister misiniz?

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

4 thoughts on “Cilt Bakımının Doğru ve Yanlışları Nelerdir?

Bir cevap yazın