Cildi Parlatan ve Güzelleştiren Vitaminler

Kabuklu kimi deri dolayı hastabakıcılık ve maskeleri deneyebilirsiniz. Peki cildi parlatan ve güzelleştiren vitaminler nelerdir? Hilesiz vitaminleri taşıyan besinleri tükettiğinizde cildinizdeki değişimlere inanamayacaksınız.

Cildi Parlatan ve Güzelleştiren Vitaminler

Huy bizim sağlığımız için özbeöz imkanları sunmuştur. Namuslu vitaminleri içeren besinleri muhabbet ettiğinizde zar sorunlarına uyandıran bazı aşırı problemi çözebilirsiniz. Cildinizdeki sorunlarla mücadele almak karşı bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Güzelleştiren Vitaminler

Güzelleştiren Vitaminler

A Vitamini
Vitamin A’nın dokuların bakım sürecini güçlendirdiği bilinmektedir. Cildi besler ve kurumasını engeller. Düzenli vitamin A alımı, cildi sıkılaştırır ve ıslaklık dengesini sağlar. Anca yağda çözümü mümkün olduğundan büzülmüş miktarda tüketilmelidir. Artı A vitamini dolayı biriken petrol vücut amacıyla zararlı olan karaciğerde depolanır.
A vitamini, süt ürünlerinde, torpido ve balık yağlarında, brokoli, ıspanak ve kızıl saç olası sebzelerde bulunur. Sabah kahvaltılarınızda çiğ kızıl saçlı kimse suyu tükebilirsiniz.

B Vitamini
Cildin rengini iyileştirir ve saçınızı besler. Cildinize doğal amma göz ağrısı kazandırır. Bu vitamin suda halledilebilir ve günlük tüketilebilir. Kaplama lekelerinin tedavisinde sıkça kullanılır.
Yeşil yapraklı sebzeler en iyi B vitamini kaynağıdır. Hem De maya, mısır gevreği, yoğurt ve kelimesi kelimesine tahıllı ekmeğin -de bulunur.

C Vitamini
C vitamini cilde kâr sağlar ve gözlerinizin ve kertik etlerinin sağlığı dolayı hem de gereklidir. Bu vitamin vücudu enfeksiyonlara karşıt korur. Hayali bazı antioksidandır ve yaşlanmanın belirtileri ile mücadeleye destek olur. Ciltte kollajenin üretiminde yardımcı olur ve esnekleşir, genç görünür. Bu suda çözünebilir ve dolayısıyla ajanda gibi tüketilebilir.
C vitamini portakal, portakal, limon, üzüm ve mango falan meyvelerde bulunur. Brokoli, karnabahar, salatalık ve domates falan sebzelerde C vitamini açısından zengindir.

E Vitamini
E Vitamini kabuklu ciltler için baş vitamindir. Ihtiyarlama belirtilerini yüce yaklaşık şekilde mücadele etmekle sorumludur. Vücudunuzdaki açık kalpli radikallerle savaşır ve aynı anda yaşlanma çizgilerini azaltmaya arkadaş olur.
Zeytin, ayaklık fıstığı, gündöndü tohumu ve bademde E vitamini bolca bulunur. Yeşil yapraklı sebzeler ve buğday tohumlarında da E vitamini vardır.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın