Büyük sivilceler nasıl geçer ?

Sivilceler yağ kanallarının tıkanması sonucu oluşur ve hemen hemen herkesi rahatsız eder. Sivilcelerin nasıl oluştuğunu ” Doğal yollarla sivilceden kurtulma ” adlı yazımızda detaylı şekilde anlatmıştık sizlere. Bu yazımızda büyük sivilcelerden kurtulmak için bir kaç yöntem daha önereceğiz sizlere.

1 –  Karbonat


karbonat-ile-sivilce-tedavisi

Tabiri caiz ise tam anlamıyla şifa dağıtan karbonat sivilce konusunda da bizlere çok büyük faydalar sağlıyor. Yarım su bardağı suyun ” çeşme suyu kullanmamanızı tavsiye ederiz ” 1 – 2 çay kaşığı karbonat koyarak iyice eriyene kadar karıştırın. Daha sonra hazır olan suyumuzu bir parça pamuk yardımı ile yüzümüze uygulayalım. Direk büyük sivilcelere de uygulamanızda hiç bir sorun yoktur.
2 Elma sirkesi

elma-sirkesi-ile-sivilce-tedavisi

Elma sirkesi ile yüzünüzü temizlemeniz sivilce oluşumu önleyecek, oluşan sivilceleri temizleyecektir. Elma sirkesi ayrıca cildinizi dinlendirecek ve temizleyecektir. Elma sirkesini direk yüzünüze sürmeden önce mutlaka su ile inceltmeniz gerekli. Su ile inceltmeniz elma sirkesinin cildinize zarar vermesini engelleyecek ve  biraz çözülmesine yardımcı olacaktır. Daha sonra elma suyunu gene pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. 15 Dakika beklettikten sonra ılık su ile iyice durulayın.

 

3 – Gülsuyu

gül-suyu-ile-sivilce-tedavisi

Bir diğer etkili yöntem ise gül suyudur. Gül suyu kullanarak sivilcelerden arınabilir ayrıca gözeneklerin sıkışmasını da sağlayabilirsiniz. Gül suyu kullanımı oldukça basittir. Sabah ve akşam kullanmanızı tavsiye ederiz. Etrafa saçtığı güzel konular ile de size ve çevrenizdekilere de güzel bir ortam yaratacak. Pamuğa damlattığınız gül suyu ile sabah ve akşam yüzünüzü temizlemeniz direk sivilceye uygulamanız sivilce oluşumunu ve oluşan sivilcelerle mücadeleyi sağlar. Bir yan etkisi bulunmamakta.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın