Bir kadının çantasında olmazsa olmazlar !

Kadınların her an ihtiyaç duyabileceği şeyler erkeklerinkine oranla oldukça fazladır. Bu yüzden kadınların çantasında taşıması gereken olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir dizi eşya bulunmakta.

Bir çok erkek dışarı çıkarken sadece cüzdan alırken kadınlar ağrı kesici, günlük ped,  küçük makyaj çantası , ıslak mendil ve aynasını yanından ayırmaz. Dışarıda yakalanacağı her duruma hazırlıklı olmak ister.

İşte çantanızda bulunması gerekenlerin başında gelenler ;

1 – Günlük Ped

Regli geliyorum demez bu yüzden dışarı çıkarken yanınızda mutlaka günlük ped bulundurmanız önemli. Eğer aniden yakalarsa günlük ped yoksa yanınızda size günü zehir edebilir. Pişman olmamak için çantanızda mutlaka günlük ped taşıyın.

2 – Ağrı Kesici

Regli ile aniden beliren dayanılmaz acılara karşın mutlaka çantanızda ağrı kesici bulundurun. Kadınlar biraz nazlıdır sadece regli dönemi değil aniden baş gösterecek bir ağrının size ve çevrenize kabus olmasını önlemek için yanınızda bir kaç adet ağrı kesici taşımanız önemlidir.

3 – Ayna

Her zaman yanımızdaki sorarız rimelim aktı mı ? İşte bu soruyu çantanızda taşıdığınız ve her an lazım olabilecek çanta aynasına sorabilirsiniz. Rujunuzu tazelemek için tuvalet aramanıza gerek kalmaz.  Mutlaka çantanızda ayna bulundurmanızı tavsiye ederim.

4 – Küçük Makyaj Çantası

Çantanız içinde karışıklığı önlemek ve düzeni sağlamak için küçük makyaj çantası önemli. Dışarıda olabilecek bir aksilik ya da olağan durum sonucu makyaj tazeleme gereksinimi duyulduğunda hem makyaj malzemelerinin yanınızda olması hemde kolay bulunur ve düzenli olması için küçük makyaj çantası çok önemli.

5 – Cüzdan 

Para, kimlik ve kredi kart gibi bir çok sıkça gereksinim duyduğunuz materyallere hem kolay ulaşmanız için mutlaka gerek. Cüzdan sayesinde çanta içi karışıklığı önleye bilirsiniz. Mutlaka cüzdan kullanın !

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın