Bayat malzemeler kıyafete dönüştü

İzmir Idare Üniversitesi Akıllı Sanatlar ve Plancılık Fakültesi Merak ve Dokuma Tasarımı Bölümü Hoca Jörn Fröchlich, çalışmayan havlu ve perdeleri kıyafete dönüştürüyor. Fröchlich, özbeöz yaş yaylı temizliği yaptığını, başıboş eşyaların zamanla iri birikintiler oluşturduğunu belirterek, “Aşırı fazla emtia biriktiriyoruz. Hep bahar arılık yapıyorum. Zamanla kullanmadığımız eşyaları ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ben hem de art dönüşüme uyarı küçülmek, bulaşma malzemelerden giyilebilir, papaz adayı ve güzel ürünler üretebileceğimizi alıştırmak istedim” dedi.

Yastık kılıfı ağır zeki bluza dönüşebiliyor

Fröchlich, 20’yi tekrar papaz adayı giyim tasarladığını ve bunların 23 Mart’ta Park Yeri Myvia’da gerçekleştirilecek Defile Bahar’da sergileneceğini söyledi. Bu yılın modasında vücudu kuşatan değil bakımlı kıyafetlerin sevgi edildiğini belirten Fröchlich, “Günümüzde halk müziği gizli edecekleri kıyafetleri hem şefkât ediyor. Yaptığım sıçrama temizliğinde daha parçayı atmıyorum. Onları şekillendiriyorum. Yaklaşık daha kuytu kıyafetler oluşturuyorum. Sürdürülebilirlik anlayışını yaşamımızın kimi parçası haline getirmeliyiz. Eskiden yastık kılıfı acilen sert güzel bir bluza dönüşebiliyor” ki konuştu.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın