Balgam söktürücü bitkisel tedaviler

 Balgam insanları rahatsız eden, neredeyse sosyal hayatına bile etki eden bir rahatsızlıktır. Rahatsızlık akciğerde oluşur ve soluk borusu sayesinde dışarı atılır.

Balgam nedir?

balgam
balgam

Rahatsızlığın tanımı yaparak makalemize başlayalım, sümüğe benzeyen yapısı ile tek başına bir hastalık olarak görülmemektedir. Lakin sıklığına bakarak bir hastalığın habercisi olup olmadığına karar verebiliriz.

Bazen bu rahatsızlık büyük hastalıkların habercisi olabilir. Bazende solunum yollarında normalde görülebilecek bir salgı olabilir. Rengi ve yoğunluğu çok fazla ise mutlaka bazı tıbbi testler yapılması için bir uzmana başvurmanız gerekir.

Balgam belirtileri nelerdir?

  • Yutkunma sorunu
  • Aşırı öksürük ve bu öksürüğe bağlı salgı gelmesi.
  • Burunda oluşan tıkanma ve nefes almada zorluk çekme.
  • Halsizlik ve buna bağlı kas ağrıları
  • Gözlerde oluşan sulanma
  • Ses kısılması ve değişmesi
  • Nefes alıp verirken oluşan hırıltı

Yukarıda saydığımız tüm belirtiler balgamın habercisi olabilir. Bu belirtiler görülmekte ve balgamın sürekliliği sürmekte ise mutlaka bir uzmana başvurmanız gerekir.

Balgam için bitkisel tedavi

Size anlatacağımız bitkisel kürü en az bir hafta süre ile uygulamanız fayda gösterecektir. Evde kolayca bulabileceğiz ve doğal maddelerden hazırlanan bu kür ile oluşan balgamın geçmesini sağlayabilirsiniz.

Malzemeler; 1 Tatlı kaşığı tereyağı ve 1 tatlı kaşığı bal.

Hazırlanışı; 1 Tatlı kaşığı tereyağı ve 1 tatlı kaşığı bal iyice karıştırılır.

Uygulama; Her gece yatmadan önce 1 hafta süre ile mutlaka uygulanması gerekir.

Bu küre ek olarak gün içinde mutlaka sık sık su içmelisiniz. Su sayesinde vücuttan toksinleri atabilir, balgamın atılmasını rahatla ta bilirsiniz.  Suyun ılık içilmesi en önemli etken bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Ayrıca nane ve limon çayı yaparak, ılık şekilde tüketmeniz balgamın atılmasına vücut direncinin artmasına faydalı olacaktır. Nane ve limon çayı yerine ılık ıhlamur ve ada çayı da kullana bilirsiniz.

Balgamın tekrar yutulması en büyük hatalardan olacaktır, eğer tükürecek bir yer bulamazsanız kağıt peçeteye çıkarıp daha sonra atabilirsiniz. Balgamın tekrar yutulması rahatsızlığın geçmesini geciktirecektir.

Eğer balgamın rengi koyulaşmış ve sıklaşmış ise mutlaka bir doktor tavsiye almanızı öneriyoruz.

Elma diyeti ile hızlı zayıflama adlı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

3 thoughts on “Balgam söktürücü bitkisel tedaviler

Bir cevap yazın