Bademcik iltihabı için doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Bademcik iltihabı rahatsız edici olmakla beraber, etkileri de insanı canından bezdirir.Yutkunma zorluğu, yüksek ateş ve boğaz ağrısı gibi aşırı rahatsız edici belirtileri vardır. Gece uykusunu ağrılar yüzünden size haram edebilir.

Çocuklarda bademcik iltihabı

çocukta bademcik iltihabı

Çocuklarda daha sık görülen rahatsızlık aynı zamanda daha zorlu geçmektedir. Çocuklarda bademcik iltihabı için genelde antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. Ama çocuklara antibiyotik tedavisi uygulamak yerine doğal yöntemler denemenin daha doğru olduğunu bilmekteyiz. Eğer rahatsızlık çok ilerlememiş ise doğal yollarla tedavi denemesini tavsiye ederiz.

Çocukların hastalıklara karşı direnci daha düşük ve hastalık süreci daha ağır geçmektedir. Bu yüzden çocukların hastalanmaması için özel ilgi gerektiğini hepimiz bilmekteyiz. Çocukların hastalıklardan korunması için bağışıklık sisteminin devamlı olarak direncini koruması gerekli bunun içinde düzenli beslenme, bol vitamin alma, spor ve mevsim şartlarına uygun giyinme en önemli etkenlerden. Bu etkenleri sağlamaya özen göstermeniz gerekli.

Bademcik iltihabı doğal yollarla tedavi

  • Ilık ada çayı boğazınızın rahatlamasına yardımcı olacaktır. Ada çayı doğal bir antibiyotik olarak bilinmektedir, ada çayı içerisine şeker yerine bal kullanmanız etkisini arttıracaktır. İçine bir kaç damla sirke ilave ederek de tüketebilirsiniz.
  • Ayva şurubu ile gargara yapmak boğazınızın rahatlamasına, iltihaplanmanın azalmasına yardımcı olur. Ayva şurubu elde etmek için suya atılan ayvayı 10 dakika kaynatıp, ılık bir hal alana kadar bekletip gargara yapabilirsiniz.
  • Gül çayı ile gargara yapmak iltihaplanmanın azalmasına yardımcı olur. Gül yaprakları ile yaptığınız çayı ılık şekilde tüketmek iltihaplanmayı neredeyse komple geçirir. Gül çayını bal ile tüketmenizi öneririz. Bal boğazının rahatlamasını sağlayacaktır.
  • Ilık su ile karıştırılan pekmez boğazın rahatlamasına yardımcı olacaktır.
  • Süt ile pişirilen incir boğaz ağrılarına iyi gelecek, göğsü yumuşatacaktır. İnciri sütle kaynattıktan sonra tüketmeniz oldukça yararlı olacaktır.
  • Elde sıkılmış portakal suyuna yarım limonu sıkarak içmeniz hem vücut direncini arttıracaktır. Hemde boğazınızın rahatlamasına iltihabın geçmesine yardımcı olacaktır.
  • Boğazdaki yaralar için melek otunu kaynatarak suyu ile gargara yapmanız çok faydalı olacaktır. Boğazınızdaki yaralar için doğal bir antibiyotik görevi görecektir.Gripten kurtulmanın doğal yolları adlı yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın