Anneler için güzellik sırları

Modern Bir Saç Kesimi
Her zaman güzel görünmek istiyorsanız yapmanız gereken en önemli şey iyi bir saç kesimine sahip olmanız. Kuaförünüzden size şekil vermesi kolay bir saç önermesini isteyin. Genellikle çeneyle-omuz arasındaki uzunluktaki saç idealdir; toplanmayacak kadar kısa değil ama bakması zor olacak kadar da uzun olmamalı. En anne yanlısı saç, omuzlarda biten, bakması kolay uzunlukta, istediğiniz zaman atkuyruğu yapabileceğiniz saçlardır.

Kirpiklerinize Çalışın
Uzun kirpikler güzel kadın anlamına gelir. Kirpiklerinizi kalın ve uzun gösteren maskara kullanmayı deneyin. Uzun kirpikler aynı zamanda daha gözleri daha büyük gösterir ki bu da sizin güzelliğinize güzellik katar.
Kirpiklerinizi Kıvırın
Uzun kirpikler daha büyük gözler anlamına gelirken daha kıvrak kirpikler de gözlerinizin daha parlak ve daha sağlıklı görünmesi anlamına gelir.
Kullanışlı Bir Concealer/Kapatıcı Edinin
Bir anne için en faydalı güzellik önerisi kapatıcılardır. Anneler çok uykusuz kalabilir ve gözaltlarında oluşan koyu halkalar onları yorgun ve daha yaşlı gösterebilir. Eğer yorgun veya tükenmiş görünmek istemiyorsanız kullanışlı bir concealer/kapatıcı ile gözaltı halkalarını kapatıp taze bir görünüm elde edebilirsiniz.
Uzun Bir Banyo Yapın
Anne olmak ve tüm gün etrafta koşuşan çocuklarla ilgilenmek çok yorucu olabilir. Bu çok yorucu rutin masaj yaptırmak için size zaman bırakmayabilir. O halde yapabileceğiniz en iyi ikinci seçeneği kullanın ve yatağa girmeden ferahlatıcı sıcak bir banyo yapın veya duş alın. Banyo zihninizi ve vücudunuzu dinlendirirken aynı zamanda cildinizi parlatır.
Cildinizi Nemlendirin
Düzenli bir şekilde nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Fondöten veya makyaj yapmak için çok fazla vakit bulamayabilirsiniz. Siz de yapabileceğinizin en iyisini yapıp tonlayıcı nemlendiricilerden kullanabilirsiniz. Hem cildiniz nemlenecek hem de her an dışarı çıkmaya hazır olacaksınız.
Yüzünüzü Yıkayın
Çoğu anne uykusuzluk sorunu yaşar. Uykusuzluktan kızarmış gözlerle aynaya bakmak bile istemezsiniz. Yüzünüzü özellikle gözlerinize su gelecek şekilde yıkayın, bu hem gözlerinizi dinlendirir hem de kızarıklığını giderir.
Kaliteli Bir Cımbız Edinin
Kaşlarınızı evde hafif şekilde toparlayıp inceltmek bile bakışınızı ve genel görünümünüzü iyileştirecektir.
Dudak Parlatıcısı Kullanın
Cebinizde dudak parlatıcısı veya dudak kalemi taşımayı alışkanlık haline getirin. Dudak parlatıcısı çok fazla vaktiniz olmasa bile kendinizi canlandırmanın en hızlı ve etkili yöntemidir.
Makyajı Az Kullanın
Makyaj çok fazla güvenmemeniz gereken bir uygulamadır. Eğer yine de makyaj yaparsanız yatağa girmeden makyajınızı temizlemeyi unutmayın. Çok yorgun olduğunuz ve makyajınızı temizlemeyi ihmal ettiğiniz günler için yatağınızın başucunda ıslak mendil bulundurmayı ihmal etmeyin.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın