Anne sütü arttıran içicek

Anne sütünün faydaları

Tartışılamayacak kadar çok. Bu yüzden çocuğunuzu ne kadar uzun süre süt verirseniz o kadar faydalı olacaktır. Özellikle çoğunuzun ilk 6 ay mutlaka anne sütünü ihtiyacı olduğu kadar almalıdır.  Anne sütü çocuğu hastalıklardan ve mikroplardan uzak tutmaya da yardımcı olur. Bir damla anne sütünde yaklaşık 1 milyon beyaz küre bulunur, bu beyaz küreler mikropları etkisiz hale getirerek bebeğin sağlıklı kalmasını sağlar.

Anne ile bebek arasında oluşan kuvvetli bağda anne sütünün etkisi oldukça büyüktür. Emzirme hem bebeğin hemde bebeğin psikolojik olarak iyi durumda olmasına da yardımcı olur. Emzirme aynı zamanda annenin doğumdan önceki haline dönmesinde oldukça etkilidir. Annelerin hamilelik dönemi oluşan kiloları vermesi açısından oldukça etkili olacaktır. Bebeklik dönemi boyunca emzirmenin önemi hem çocuk hemde anne açısından oldukça önemlidir.

Emziren anneler için süt arttıran içecek

Emziren annelerin beslenmesi çok önemli. Eğer süt azlığı var ise bebek doymadığı için huzursuz olabilir hatta bu hasta düşmeye kadar yol açabilir. O yüzden emziren anne için süt arttırma için evde doğal malzemelerle hazırlaya bileceğiniz bir içecek tarifi paylaşıyoruz.

Malzemeler; 1 Su bardağı keçi sütü, 1 Tatlı kaşığı yulaf çimi kurusu, 1 Tatlı kaşığı kabuklu susam, 1 Tatlı kaşığı chia tohumu, 20 Adet dut kurusu, 1 Mercimek tanesi kadar liyofilize arısütü.

Hazırlanışı; Keçi sütü hariç tüm malzemeleri bir kaba koyarak güzelce dövün, daha sonra keçi sütünü ilave edin. Anne sütü arttırma içeceği hazır.

Uygulama; 2 günde 1 uygulamanızı tavsiye ederiz. Anne sütünü arttırmada mutlaka faydası olacaktır.

NOT: Bu bir reçete değildir uygulamak sizin elinizde. Bu formülün gideremeyeceği gibi daha büyük sorunlarda lütfen doktorunuza başvurun.

Anneyehaber.com / Bu yazının kaynak belirtmeden yada izinsiz kullanılması yasaktır.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın