Açış yardımda en koyu yaptığımız yanlış

Suç bilgiler bazen yardım etmek isterken işleri daha hem kötüleştirebilir. Hele de bahsini ettiğimiz zımbırtı sağlıkla ilgiliyse ayaklık daha umutsuz sonuçlara gidebilir. İşte bunlardan kimse. En sık yaptığımız açılış yardım yanlışlarından bir tane bayılan kişiye ani müdahaledir. Yüzü ıslatma ve yanaklara vurgun işlemi bayılan kişiyi komaya sokabilir.

Dikkat!

Bayılan kişinin hızlıca kendine getirilmesi eğilimi ki esnadaki panikten kaynaklanıyor. Hemen Hemen bu gibi yaklaşık durumda sık sık yaptığımız yüze sulu sel gibi ve tokatlama falan işlemler kişiyi kendine getirmek yerine komaya sokabilir. Baygınlık, vücudun gerekçe mekanizması ve bazı tür dinlenme halidir. Genelde 1-5 an sürer. Böyle kimi durumda yapılacak davranış, bacakları yukarı ortadan kaldırmak ve yaklaşık 5 an garsonluk yapmak. Fert bu esnada kendine gelmezse hemencecik amma gezici hastane çağırmalı ve dilini yutmaması amacıyla alt çevirmelisiniz.

özel içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın