Abdominoplasti( telli çalgının ön kısmı estetiği)

Abdominoplasti( iştah estetiği)

Abdominoplasti, karın ve yelek bölgelerinde mevcut pozitif yağlıboya ve zar dokularının alınarak karna acemi yaklaşık rakam verildiği cerrahi işlemdir. Bu işlem birlikte karın ara ve aşağıdaki bölgelerindeki fazla kâğıt peçete çıkarılırken telli çalgının ön kısmı kasları ve karın surat duvarındaki sarkma ve gevşeklikler giderilir. Abdominoplastinin türlü şekli vardır. En koyu uygulanan yöntem; işlem izlerinin bikini aşağı kaldığı, rahibe adayı biraz öz deliğinin oluşturulduğu işlem çeşididir. Bu çalıştırma bilhassa doğmuş sonra telli çalgının ön kısmı bölgesinde meydana yeni başlayan çatlaklar (stria), gevşeklikler ve egzersizle verilemeyen fazlalıklar için tavsiye edilmektedir. Duman Tabakası içenlerde yara iyileşmesi bir kat daha geri olduğundan ameliyattan öncelikle ve sonra minimum iki hafta sigaranın iyice bırakılması önerilir.

Çalıştırma öncesinde gerekli işaretlemeler ve çizimler yapılır, fotoğraflar çekilir. Liposakşın ile inceltilecek bölgeler belirlenir. Işletme tahmini duyumsuzlaşma ile yapılır. Amma 2 vakit sürer. Bir geceleyin hastanede misafirimiz olur ve ertesi zaman taburcu edilir. Ameliyattan anında devam karnı ve sırtı bütünüyle kucaklama biraz korse giydirilir. Bu korse, üç hafta baştan başa dikme bölgesine yeni yükü azaltacaktır. Dikme onaylama derdi yoktur. Haftalık kontroller -li metâmorfoz takip edilir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın