93 yaşında Kenya’de bazı yetimhane gönüllüsü

Adı Irma, 93 yaşında. Ömrünün sona erme demlerinde İtalya’dan Kenya’ya yaptığı candan çelme onu fiilen cazibeli yapıyor. Yaşına olduğu halde ısırma geniş ve dünyanın teyze iyi biraz yer haline gelebileceğine inanıyor. Onun bu hareketiyle bundan böyle biz da inanıyoruz. -Diği Için lütuf yapmak dolayı ki o olduğun, kaç yaşında olduğun ivedi yok.

Ayrıcalık hareketi

İtalya’da diri Irma, yetimhanedeki çocuklara kurtarmak uygun Kenya’ya gitmeye karar verdi. Torunu internet aşırı babaannesinin fotoğraflarını paylaştı ve bu olağanüstü kadının hikâyesi yetersiz sürede yayıldı. Bu hikâyedeki kocakarı, bize dünyayı ileride kimi yer haline almak göre sırf söylenmenin çalışan olmadığını gösterdi. Ve asla geç olmadığını…

Zorluklarla geniş biraz yaşam

Irma’nın torunu Elisa, eğlenceli medyada büyükannesinin uzun boylu kimi yolculuğa çıkmaya tespit verdiğini yazdı. Ama ki tatile gitmiyordu, Kenya’da bazı yetimhanede hazır elde etmek istiyordu. Hayatı zorluklarla öbür yaşlı kadın, 26 yaşında kocasını ve üç çocuğundan birini kaybetmişti. KI günden devam hep başkalarına hibe etmeye çalıştı.

Vahiy kaynağı oldu

Irma, Kenya’da çocuklara olabildiğince bağışlama etmeye çalışıyor. Onlara İngilizce ve Matematik öğretiyor. İtalya’dan gelirken yanına getirdiği iğneler, farklı renklerdeki iplikler, makaslar ve tutkallarla evde yaptığı aynı kartpostallar ve hibe kutuları yapıyor.

Hayali yaklaşık enerjisi olan kadın, karşılaştığı özbeöz zorluklara rağmen hayattan sevinç almaya sürdürme ediyor. Irma’nın bu razı hareketi, dünyanın bütün yerinden binlerce insana esin kaynağı oluyor ve herkese insan sevgisi, fedakarlık ve cesaretin sınırlarının olmadığını gösteriyor.

belirli içeriğidir.

Yazar: Meraklı Anne

meraklianne.net / Sitemiz 2016 yılında sizlere doğru ve doğal bilgiler vermek adına kurulmuştur. Sitemizdeki tüm makaleler editörlerimiz tarafından sizin için hazırlanmaktadır.

Bir cevap yazın